Тема: Небезпека
вдомі
Мета: ознайомити
учнів із правилами небезпечної поведінки вдома; формувати вміння і навички, що
допоможуть уникнути побутових небезпек за відсутності батьків; спонукати учнів
до виконання правил поведінки вдома; виховувати обережність, вміння чинити
розсудливо.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної
діяльності
Аналіз ситуації
Входить кіт Леопольд з мишенятами, які плачуть, і
говорить:
- розкажіть, що з вами сталось?
1-ше мишеня.
Хотів відрізати хліб, а відрізав лапку.
Леопольд.
Необхідно стежити, щоб під лезо не потрапили пальці,різати завжди в напрямі
«від себе»
2-ге мишеня.
Хотів води набрати у відро, загрався і забув зачинити кран. Затопило всю ванну.
Леопольд.
Треба було не йти та стежити, поки не набереться відро.
3-тє мишеня. Я поранився об кинуту пилку.
Працював з інструментами і забув прибрати.
Леопольд.
Слід прибирати на місце небезпечні предмети.
4-те мишеня.
Я обпікся об гарячу каструлю.
Леопольд.
Треба було брати її прихватками.
Мишенята.
Спасибі, Леопольд, виручив. Допоміг нам розібратися.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
- Що сталося з мишенятами?
- а що таке небезпечні ситуації?
- які небезпечні ситуація
можуть трапитися?
- що повинна
робити людина, щоб уникнути небезпеки?
ІV. Вивчення нового матеріалу
Робота над
загадками
* Ходжу з краю на
край,
Ріжу чорний коровай (ніж)
* Іншим шиє, сама
гола (голка)
*Два кінці, два
кільця,
А посередині –
цвях.( ножиці)
* дві стрункі
сестриці –
Це майстрині…(спиці)
* сам деревний, а
голова залізна (молоток)
* залізничний
жучок,
На кінчику
черв’ячок (шпильок)
* молоток стук – стук
Забиваю в встіні
сук. (цвях)
2.Вивчення правил
безпеки
·
Намагайтесь
працювати у присутності дорослих або порадьтесь з ними перед роботою
·
Ніколи
не користуйтесь незнайомим інструментом
·
Ріжте завжди в напрямі від себе
·
Не
залишайте гострі предмети без догляду
·
Усі
предмети, що колють і ріжуть завжди труба класти на своє місце
-
порядок у будинку потрібний не лише для краси а й для небезпеки
3. Аналіз ситуації
Вбігають мишенята і
тримаються за живота
- ой, погано,
животик болить. Лапки не йдуть…(непритомніють)
Леопольд. Діти , що
треба робити( треба викликати 103)
Ситуація 2
Леопольд дає дітям
телефон:
-дзвоніть
- так, швидка
слухає, що сталось?
Діти: мишенята
отруїлись
- які ознаки
говорять про отруєння? Чим отруїлись?
Діти, отруїлись
ліками, аспірином. У них болять животи, нудота, запаморочення.
- що зробили, перш
ніж зателефонували?
Діти: промили шлунок,
викликали блювоту.
- ваша адреса?вул.
Мишача ,4
- чекайте
Запам’ятайте, що
ліки без лікаря приймати небезпечно.
4. розповідь про
побутову хімію
Фізкультхвилинка
V. Узагальнення і систематизація уроку
Робота в парах мал.
1
- розглянь мал.
Познач червоним предмети які є у вас вдома
2. вивчення правил
Правило 1. Не
куштуй ніяких ліків.
Правило 2.пральні
порошки,засоби для миття посуду – це побут хімія.не відкривай жодних
упаковок з побутовою
хімією.
Правило3.не
користуйся отруйними і легкозаймистими речовинами без дорослих.
3.гра «так чи ні»
Будь який елект.
Прилад не залишати без нагляду
Тел. Швидкої 104
Якщо захворів
візьми ліки в аптечці
Порядок в домі не
тільки для краси а й для безпеки
4.гра «підкажи
словечко»
·
Не
потрібно торкатися чайника, який стоїть на вогні,оскільки він …(гарячий)
·
Відкрита
електрична розетка…(небезпечна)
·
Не
потрібно брати пральний порошок оскільки він …(небезпечний)
·
Шафа
з відкритими дверима може бути …(небезпечною)
·
….людина
намагається вберегти себе від небезпек(обережна)
·
Щоб
різати папір тобі необхідні…(ножиці)
·
Ніж
– це…предмет(гострий)
·
Електрична…
може бути небезпечною(розетка)
VІ.
Підсумок уроку
- які небезпечні ситуації можуть трапитись вдома?
- яких правил треба дотримуватись?
Немає коментарів:
Дописати коментар