Тема: хто такі комахи?
Мета: ознайомити
учнів з життям комах, дати уявлення про основу будови комахи, розвивати
спостережливість; виховувати любов до краси та бережливе ставлення до комах.
Хід уроку
І.Організація учнів до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
Відгадайте загадку
Я комашка, я жучок,
А на спині 7 крапок,
Я червоні крила маю,
Попелиці скрізь збираю.
(Жук сонечко)
- де можна побачити
цих комашок? (на листках, стовбурах)
Висновок: сонечко
дуже корисне, для рослин оскільки знищує шкідливих комах попелиць, тому його
треба берегти.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Гра «хто літає»
Учитель на парті
розкладає картки різних комах. За сигналом учні гуртують комах які літають(
метелик , бабки , комарі), повзають(мурахи , жуки), стрибають(коники)
ІV. Спільне відкриття нових знань
Розповідь вчителя
Бабки і метелики,
мухи і жуки ніколи не бувають дітками. Вони з’являються на світ відразу
дорослими з 6-ма ніжками, що і різня їх від тварин.
В Україні
налічується близько 30 тис комах
Фізкультхвилинка
Демонстрація
матеріалу з різними комахами
- кого впізнали з
цих комах?
- чому комахи
потрібні в природі?(ними харчуються
тварини, вони лікують дерева, вони допомагають запилювати квіти)
- яку комаху можна
назвати свійською? (бджолу)
- для кого вона
збирає мед?
Висновок : мурашки
і бджілки виробляють спеціальну речовину яку люди використовують у лікуванні
різних хвороб. Не забувайте про мурашок і бджілок вони потребують твоєї допомоги.
Робота з
підручником
- назвати комах на
мал..
- де можна зустріти
комах?
- із яких органів
складається комаха?
Робота в зошиті
Виконайте завдання
на с.25
А) запишіть скільки
ніг у комахи?
Б) з’єднайте
стрілками назви частин тіла та їх назви
В_ відгадайте
загадку. Обведіть зображення комахи
Висновок: мурашок
потрібно оберігати в їх домівках – мурашниках. Вони знищують гусінь, шкідливих
комах,. Бджілки живуть у вуликах і збирають мед, який має лікувальні
властивості.
V. Підсумок уроку
- про що ми
говорили сьогодні на уроці?
Немає коментарів:
Дописати коментар