середа, 20 лютого 2013 р.

природа перший клас Тема : листяні та хвойні дерева


Тема : листяні та хвойні дерева

Мета: вчити учнів розпізнавати  листяні та хвойні рослини; розвивати інтерес до дослідницької діяльності; виховувати співчутливість, взаєморозуміння та любов до природи

Хід уроку

І Організаційний момент
ІІ Актуалізація опорних знань
Навіщо рослині корінь?
Завдяки чому вода і поживні речовини надходять до інших організмів?
Із чого виростають майбутні рослини?
ІІІ Мотивація навчальної діяльності
Читання казки « справжні друзі»
Була собі ялиночка на імя  Алінка. Біля неї росла берізка Аліска. Вони були подругами, разом зустрічали Сонце, слухали спів пташок.
Одного разу вночі підкралась до них зла чаклунка і промовила
« Ви не будете більше подругами», і махнула рукою. Після цього між ними зявився пень. Аліска заплакала а Алінка сказала:
- не плач я викорчую цього пня
- як ти зможеш це зробити? – здивувалась подруга
Ялинка виштовхнула пень своїм корінням , і знову берізка з ялинкою – Аліса і Алінка – стояли поруч. Ось така справжня дружба!

Яке дерево було сильніше?
Чому в казці видно що дерева дружили?
ІV Спільне відкриття нових знань
Розповідь вчителя
Ми з вами вивчили, що всі рослини діляться на дерева, кущі, та травянисті рослини. Вони відрізняються один від одного зовнішнім виглядом. Але щоб краще їх пізнати, то ще треба знайти в них відмінності. Погляньте будь ласка на ці малюнки рослин ( хвойні та листяні дерева)
- чим відрізняються ці рослини?
Дерева і кущі можуть бути листяними та хвойними. До листяних ми віднесемо ті рослини, які ви зараз відгадаєте у загадці.
Робота з загадками
Почервонів зелений сад,                                                        із задоволенням їдять –
Червоні крапельки висять,                                                     Тільки кісточки лежать.
Знають добре краплі ці                                                                                (вишні)
І дорослі , і малі

Живе один батько і тисячутсинів має,
Всі синам по шапці справляє,
А сам шапки немає                    (дуб)

У зеленім кожушку, в кістяній сорочні
Я росту собі в лісочку всім зірвати хочеться    (горіх)
- а зараз прийдуть загадки про хвойні дерева
Влітку взимку вбрання одне,
Та кличуть завжди мене,
Щоб я на свято до них прийшла,
Багато радості всім принесла.  ( ялинка)
Чого спільного у цих загадках?
Фізкультхвилинка
Робота з підручником
1.     Визначте малюнок на яком дерево хвойне а на якому листяне
2.     Яке з цих дерев скидає листя на зиму?
3.     У яких  дерев хвойний запах?
Робота з зошитом
Намал на с 21 гілку листяного дерева та хвойного
Поставте 1 біля листяного 2 хвойного
V Підсумок уроку
- про які рослини дізнались на уроці?

Немає коментарів:

Дописати коментар