Тема: Новорічні
прикраси. Гірлянда «Ланцюжок»
Мета:
Удосконалювати навички роботи з папером, ножицями, клеєм; розвивати охайність,
самостійність в роботі; виховувати посидючість, терпіння, художній смак, взаємодопомогу.
I.
Організаційний момент
1.
Перевірка
готовності до уроку.
2.
Впорядкування
робочих місць
II.
Робота над новим матеріалом
1. Робота над загадкою
Це найкраще свято!
З-поміж інших
свят.
Тут ялинка і казок
багато,
Особливо ж бо, для
малят. (Новий Рік)
2.
Ознайомлення із
історією ялинкових прикрас
Звичай прикрашати ялинку виник багато століть тому.
Існувало повір’я, що в деревах живуть духи, від яких залежать майбутній урожай
і доля кожної людини, тому духів потрібно було задобрити різноманітними
подарунками.
До
середини 1800-их років ялинки прикрашали їжею – родзинками, цукерками,
горіхами, печивом, кренделями з сіллю, фруктами. Головною прикрасою ялинки були
яблука – найкрасивіші відбирали з осіннього врожаю і зберігали спеціально до
Різдва. Пізніше декоративні новорічні прикраси включали в себе пофарбовані
яєчні шкаралупи та золочені смерекові шишки. Вершини дерев наряджали
прапорцями, ангелами або зірками. До 19-го сторіччя в якості ялинкових прикрас
з’явилися іграшки, дзвіночки, гірлянди та паперові композиції.
Німеччина забезпечувала весь світ великою кількістю
новорічних прикрас. Нюрнберг в Баварії виробляв металеві новорічні прикраси на
експорт. Виготовлялися унікальні прикраси, такі, як метелики, зірки, мініатюрні
музичні інструменти і бурульки зі срібної фольги. Дрезден та Лейпциг в
Німеччині виробляли рельєфні паперові або картонні новорічні прикраси.
Кулі на різдвяних
ялинках з’явилися через неврожай яблук. Склодуви невеликого німецького містечка
вирішили зробити тимчасову заміну і замість яблук виготовили кулі, які повинні
були зображати на ялинці традиційні яблука. Так у Німеччині почалося створення
новорічних прикрас із тонкого скла. Згодом німецькі скляні прикраси стали
настільки популярними, що скляні прикраси та подарунки виробляються і до цього
дня.
3.
Ознайомлення з
послідовністю виготовлення виробу.
4.
Інструктаж з ТБ
III.
Практична
самостійна діяльність учнів
IV.
Підсумок уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар