середа, 13 лютого 2013 р.

Тема: Новорічні прикраси. Гірлянда «Ланцюжок» Мета: Удосконалювати навички роботи з папером, ножицями, клеєм; розвивати охайність, самостійність в роботі; виховувати посидючість, терпіння, художній смак, взаємодопомогу.


Тема: Новорічні прикраси. Гірлянда «Ланцюжок»
Мета: Удосконалювати навички роботи з папером, ножицями, клеєм; розвивати охайність, самостійність в роботі; виховувати посидючість, терпіння, художній смак, взаємодопомогу.
      I.            Організаційний момент
1.     Перевірка готовності до уроку.
2.     Впорядкування робочих місць
   II.            Робота над новим матеріалом
1.     Робота над загадкою
 Це найкраще свято!
 З-поміж інших свят.
 Тут ялинка і казок багато,
 Особливо ж бо, для малят. (Новий Рік)

2.     Ознайомлення із історією ялинкових прикрас
Звичай прикрашати ялинку виник багато століть тому. Існувало повір’я, що в деревах живуть духи, від яких залежать майбутній урожай і доля кожної людини, тому духів потрібно було задобрити різноманітними подарунками.
    До середини 1800-их років ялинки прикрашали їжею – родзинками, цукерками, горіхами, печивом, кренделями з сіллю, фруктами. Головною прикрасою ялинки були яблука – найкрасивіші відбирали з осіннього врожаю і зберігали спеціально до Різдва. Пізніше декоративні новорічні прикраси включали в себе пофарбовані яєчні шкаралупи та золочені смерекові шишки. Вершини дерев наряджали прапорцями, ангелами або зірками. До 19-го сторіччя в якості ялинкових прикрас з’явилися іграшки, дзвіночки, гірлянди та паперові композиції.
Німеччина забезпечувала весь світ великою кількістю новорічних прикрас. Нюрнберг в Баварії виробляв металеві новорічні прикраси на експорт. Виготовлялися унікальні прикраси, такі, як метелики, зірки, мініатюрні музичні інструменти і бурульки зі срібної фольги. Дрезден та Лейпциг в Німеччині виробляли рельєфні паперові або картонні новорічні прикраси.
 Кулі на різдвяних ялинках з’явилися через неврожай яблук. Склодуви невеликого німецького містечка вирішили зробити тимчасову заміну і замість яблук виготовили кулі, які повинні були зображати на ялинці традиційні яблука. Так у Німеччині почалося створення новорічних прикрас із тонкого скла. Згодом німецькі скляні прикраси стали настільки популярними, що скляні прикраси та подарунки виробляються і до цього дня.

3.     Ознайомлення з послідовністю виготовлення виробу.
4.     Інструктаж з ТБ

III.            Практична  самостійна  діяльність учнів
IV.            Підсумок уроку

Немає коментарів:

Дописати коментар