понеділок, 11 лютого 2013 р.

Тема: наші рятувальники. Моделювання ситуації «Повідомлення про небезпеку по телефону аварійних служб»


Тема: наші рятувальники. Моделювання ситуації «Повідомлення про небезпеку по телефону аварійних служб»

Мета: ознайомити учнів із правилами поведінки в екстремальних умовах ( пожежа, витік газу, порушення водопостачання); вчити називати свою адресу, номери телефонів батьків,аварійних служб, звертатись по допомогу до аварійних служб; спонукання учнів до виконання правил поведінки  в небезпечних ситуаціях.

Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності
- Що  повинна робити людина, щоб уникнути небезпеки?
- Що таке небезпечні ситуації?
- Які небезпечні ситуації можуть трапитись вдома?
- Як їх можна уникнути?
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
Сьогодні на уроці ми ознайомимось з правилами поведінки в екстремальних ситуаціях, будете вчитись звертатись по допомогу до аварійних служб.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1.     Робота над загадкою
Що то за гість , що дерево з’їсть? (вогонь)
- де можна зустріти вогонь?
- вогонь –добрий помічник людини. Однак пустощі з вогнем небезпечні.
2. Робота за малюнком
- Розгляньте малюнки(карта 1)
- від чого виникає вогонь?
- складіть речення.(Відповіді учнів, від чого може виникнути пожежа)
- до чого можуть призвести пустощі з вогнем?(відповіді)
Пожежа дуже небезпечна . під час пожежі можуть згоріти речі, квартира, і навіть цілий будинок. Але головне під час пожежі  від полум’я і диму  можуть загинути люди.
Вчитель роздає правила протипожежної безпеки і просить вклеїти в щоденники.
3.Вивчення правила
Якщо виникла пожежа негайно:
* зателефонуй за номером 101
* вийди з приміщення
*поклич на допомогу дорослих
  -  За яким телефоном можна викликати пожежників?
Це треба зробити так:
* правильно набрати 101
* чітко сказати « у нас пожежа. Адреса(вулиця, будинок, адреса)
4. фізкультхвилинка
5. робота над загадкою
Що зараз майже в кожнім домі ,
Є необхідним безперечно,
Бо варити їжу всім без втоми?
Хоч він отруйний, небезпечний,
Ним користуємось щораз….
Вже здогадалися? Це …(газ)
- чи є у вас вдома газова плита?
- чи бачили ви блакитне полум’я на якому мама готує їжу?
- що станеться якщо заллє вогонь?
- яка небезпека від газу?
- чому газ може вибухнути?
6. вивчення правил
Якщо ти відчуваєш запах газу:
*зателефонуй за номером 104
* негайно поклич дорослих
*не запалюй сірників
* не вмикай світло або електричні прилади
* широко відчини вікна
- за яким номером необхідно викликати аварійну службу газу.?
- Це треба зробити так.:
- правиль набирай номер 104
- чітко скажи: « У нас витік газу. Адреса(вулиця, будинок,квартира)
7. робота за малюнком
Розгляньте малюнок і скажіть що необхідно зробити, якщо в приміщені відчувається запах газу
8. робота над загадкою
Хвостом воду бере, носом випускає(водопровід)
- вода потрібна нам щодня. Проте інколи вона може накоїти лиха, бо виходять з ладу крани, або з’єднання труб з’являються дірки.
9. Аналіз ситуації
Білочка довго розмовляла по телефону і забула про відчинений у ванній кран.
- Що сталось у квартирі Білочки?
- Чому це трапилось?
- Що повинна негайно зробити білочка
10. тестування
- обведи правильну відповідь
Ти залишив без нагляду відчинений кран і затопив квартиру. Які твої перші дії?
  а)негайно почнеш прибирати квартиру
  б)зачиниш кран
 у ванній кімнаті прорвало трубу, і ти не можеш зачинити кран, які твої перші дії?
  а)покличеш дорослих на допомогу
  б)зачиниш двері у ванну щоб вода не потрапила до кімнати
V Узагальнення та систематизація знань
Моделювання ситуацій
Пожежа викликаємо – 101
Міліція – 102
Швидка – 103
Аварійна газу – 104
Запамятай ці номе не можна набирати без потреби
Якщо ви просите на допомогу по телефону то повідомте коротко:
- причину виклику
- своє ім’я та прізвище
- номер телефону та адресу
*не вішайте трубку до кінця розмови
VІ. Підсумок уроку
- за якими телефонами викликати аварійну службу газу?

1 коментар: