ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ 0 ОДИНИЦЬ
Мета: пояснити учням отримання нуля під час ділення багатоцифрового числа на двоцифрове; виробляти вміння розв’язувати задачі на спільну роботу та знаходження середнього арифметичного; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 1034
Розв’язання
1) 27 • 32 = 864 (т) — з 32 га;
2) 36 • 4 = 144 (т) — з 4 га;
3) 864 + 144 = 1008 (т) — усього;
4) 32 + 4 = 36 (га) — усього;
5) 1008 : 36 = 28 (т) — середня урожайність.
Відповідь:28 т — середня урожайність пшениці на ділянках.
Завдання 1035
8772 : 43 = 204; 24 583 : 61 = 403;
34 974 : 87 = 402; 321 600 : 800 = 402;
22 496 : 37 = 608; 42 560 : 70 = 608.
2. Усні обчислення
Гра «Ланцюжок»
Знайдіть 7/8 від 56 000; зменшіть у 100 разів; зменшіть на 100; знайдіть 2/3 ; знайдіть 1/10; знайдіть 1/2 ; збільште в 10 разів; збільште на 10; знайдіть 5/7;
- скільки разів отримане число більше, ніж 5; на скільки отримане число більше, ніж 5; знайдіть 2/5.
Відповіді:49 000; 490; 390; 260; 26; 13; 130; 140; 100; 20; 15; 6.
3. Математичний диктант
- Знайдіть 1/3 від суми 550 і 440.
- Частку чисел 69 і 23 збільшіть у 19 разів.
- Ширина прямокутника вдвічі більше його довжини. Обчисліть площу прямокутника, якщо ширина прямокутника 40 м.
- Яка кількість більше 2560 на 40?
- Яке число треба розділити на 300, щоб отримати 3?
- Скільки сантиметрів у 70 дм?
- Напишіть число, яке на одиницю більше числа 900 999.
Відповіді: 330; 57; 800 м2; 2600; 900; 700 см; 901 000.
4. Робота за підручником (с. 162)
Завдання 1036 (усно)
Завдання 1037.
17 136 : 51 = 336; Перевірка: 336 • 51 = 17 136;
106 236 : 52 = 2043; Перевірка: 2043 • 52 = 106 236.
5. Повідомлення теми і мети уроку
III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Робота за підручником (с. 162)
Завдання 1038
2. Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Письмове виконання завдань з поясненням на дошці
Завдання 1039
272 640 : 71 = 3840; Перевірка: 3840 • 71 = 272 640;
202 950 : 45 = 4510; Перевірка: 4510 • 45 = 202 950;
422 520 : 84 = 5030; Перевірка: 5030 • 84 = 422 520;
150 664 : 74 = 2036; Перевірка: 2036 • 74 = 150 664.
2. Зарядка для очей
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 162)
Завдання 1040 (самостійно)
Розв’язання
1) 4 кг 500 г = 4500 г;
4500 • 8 = 36 000 (г) — маса 8 посилок;
2) 4 кг = 4000 г;
4000 • 17 = 68 000 (г) — маса 17 посилок;
3) 36 000 + 68 000 = 104 000 (г) — усього;
4) 8 + 17 = 25 (пос.) — усього;
5) 104 000 : 25 = 4160 (г) — середня маса однієї посилки;
4160 г = 4 кг 160 г.
Відповідь: 4 кг 160 г — середня маса однієї посилки.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового дізналися на уроці?
— Яке завдання було найцікавішим?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 1041; 1042 (с. 162).
Немає коментарів:
Дописати коментар