понеділок, 7 березня 2016 р.

Математика 4 клас УСНЕ МНОЖЕННЯ ДВОЦИФРОВИХ І КРУГЛИХ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ЧИСЛА. СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ, РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЯКИХ ВИМАГАЄ ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД ЧИСЛА

УСНЕ МНОЖЕННЯ ДВОЦИФРОВИХ І КРУГЛИХ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ЧИСЛА. СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ, РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЯКИХ ВИМАГАЄ ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД ЧИСЛА
Мета: вчити виконувати усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа; закріплювати вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 812
Розв’язання
1) 24 • 3 = 72 (кг) — сиру було всього.
2) 72 – 24 – 36 = 12 (кг) — сиру залишилось.
Відповідь:12 кг сиру залишилось у пекарні.
Завдання 813
1/3 від 123 456: 123 456 : 3 = 41 152;
(123 456 + 789) – 41 152 = 124 245 – 41 152 = 83 093.
2. Усні обчислення
45 000 : 100 = 450      250 • 100 = 25 000           10 000 : 1000 = 10
25 : 3 = 8 (ост. 1)        14 : 5 = 2 (ост. 4)             20 : 7 = 2 (ост. 6)
30 : 4 = 7 (ост. 2)        45 : 6 = 7 (ост. 3)
3. Робота за підручником (с. 133)
Завдання 814 (усно)
460 – 30 • 2 = 460 – 60 = 400;
10 • 1000 – 1 = 10 000 – 1 = 9999;
1000 – 82 • 10 = 1000 – 820 = 180;
20 • 20 – 10 • 10 = 400 – 100 = 300.
4. Актуалізація знань, постановка проблемного питання, повідомлення теми і мети уроку
460 – 30 • 2 = 400             1000 – 82 • 10 = 180
10 • 1000 – 1 = 9999         20 • 20 – 10 • 10 = 300
III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Робота за підручником (с. 133)
Завдання 815 (усно)
2. Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Завдання 816 (письмово з поясненням на дошці)
13 • 50 = 650;                 1500 • 20 = 30 000;
22 • 30 = 660;                 80 • 400 = 32 000;
3200 • 300 = 960 000;    60 • 40 = 2400;
160 • 40 + 1000 = 6400 + 1000 = 7400;
500 • 400 – 100 000 = 200 000 – 100 000 = 100 000.
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 134)
Завдання 817 (з поясненням на дошці)
Розв’язання
1) 720 : 9 • 2 = 160 (кг) — за перший день;
2) 720 : 5 • 3 = 432 (кг) — за другий день;
3) 160 + 432 = 592 (кг) — за два дні.
Відповідь:592 кг рису продали за два дні.
Завдання 818 (з поясненням на дошці)
Розв’язання
1) 180 : 6 = 30 (км) — за перший день;
2) 30 : 5 • 4 = 24 (км) — за другий день;
3) 30 + 24 = 54 (км) — за два дні;
4) 180 – 54 = 126 (км) — залишилося пройти туристу.
Відповідь:126 км залишилося пройти туристу.
Завдання 819 (самостійно)
28 784 : 7 = 4112;
Перевірка:4112 • 7 = 28 784;
37 054 • 5 = 185 270;
Перевірка: 185 270 : 5 = 37 054;
2707 – 978 = 1729;
Перевірка: 1729 + 978 = 2707;
19 м 04 см : 8 = 1904 см : 8 = 238 см = 2 м 38 см;
Перевірка:
2 м 38 см • 8 = 238 см • 8 = 1904 см = 19 м 04 см.
Завдання 820 (самостійно)
Розв’язання
1) 4 + 2 = 6 (ящ.) — усього;
2) 60 : 6 = 10 (кг) — один ящик.
Відповідь:10 кг помідорів уміщує один ящик.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового дізналися на уроці?
— Яке завдання було найцікавішим?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 821; 822 (с. 134).

Немає коментарів:

Дописати коментар