СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ, ЩО ВКЛЮЧАЮТЬ ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД ЧИСЛА. ПОВТОРЕННЯ ПРАВИЛА МНОЖЕННЯ ЧИСЛА НА ДОБУТОК
Мета: закріплювати вміння учнів розв’язувати складені задачі, що містять знаходження дробу від числа та числа за значенням його дробу; вдосконалювати обчислювальні навички учнів; розвивати мислення; виховувати уважність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 795
Розв’язання
1) 20 • 50 = 1000 (м2) — площа скверу;
2) 1000 : 5 = 200 (м2) — ігровий майданчик;
3) 1000 – 200 = 800 (м2) — дерева й кущі.
Відповідь:800 м2 відведено під дерева й кущі.
Завдання 796
756 : 3 = 252; 3 • 3027 = 9081;
966 : 21 = 46; 3027 : 3 = 1009;
100 000 – 7245 • 4 + 9754 = 100 000 – 28 980 + 9754 = 71 020 + 9754 = 80 774;
100 000 + 82 056 : 4 – 7109 = 100 000 + 20 514 – 7109 = 120 514 – 7109 = 113 405.
2. Усні обчислення
Гра «Хто більше?»
Учні, працюючи в групах, за 2 хв мають скласти якомога більше прикладів з відповіддю 90.
3. Математичний диктант
- Знайти 2/3 від різниці чисел 60 і 30.
- 1/7 числа дорівнює 12. Чому дорівнює це число?
- Запишіть у кілограмах 4/10 ц.
- Скільки хвилин у 5/6 години?
- У класі 30 учнів, 3/5 — дівчатка. Скільки в класі дівчаток?
- За 3 с сокіл пролетів 78 м. Яка швидкість сокола?
- Тривалість життя коня 25 років, 1/5 частину свого життя він росте. Скільки років зростає кінь?
- Кішка полювала на мишу 1/15 години. Скільки часу кішка полювала на мишу?
Відповіді:20; 84; 40 кг; 50 хв; 18; 26 м/с; 5; 4 хв.
Самоперевірка
— Додайте всі відповіді. Якщо в сумі ви отримали число 247, значить, завдання виконали правильно.
4. Повідомлення теми і мети уроку
III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 130–131)
Завдання 797 (робота в парах)
Розв’язання
1) 2 • (10 + 2) = 2 • 12 = 24 (см) — периметр;
2) 24 : 3 = 8 (см) — периметра;
3) 10 • 2 = 20 (см2) — площа;
4) 20 : 10 • 7 = 14 (см2) — площі.
Відповідь:8 см — периметра, 14 см2 — площі.
Завдання 798 (усно)
2) 60 • 5 : 3 = 100;
3) (20 454 + 8406) : 6 = 28 860 : 6 = 4810.
Завдання 799 (самостійно)
Розв’язання
1) 3400 : 8 = 425 (га) — площі;
2) 3400 + 425 = 3825 (га) — стали орні землі.
Відповідь:3825 га стали орні землі господарства.
2. Фізкультхвилинка
3. Продовження роботи за підручником
Завдання 800 (з поясненням на дошці)
Розв’язання
1) 100 – 60 = 40 (м) — ширина садиби;
2) 100 • 40 = 4000 (м2) — площа садиби;
3) 4000 : 8 • 3 = 1500 (м2) — постройки, подвір’я і сад;
4) 4000 – 1500 = 2500 (м2) — город.
Відповідь:2500 м2 займає город.
Завдання 801 (з коментуванням)
Розв’язання
1) 30 • 2 = 60 (грн) — коштують дві книжки;
2) 60 : 5 • 6 = 72 (грн) — було у хлопчика спочатку.
Відповідь:72 грн було у хлопчика спочатку.
Завдання 802 (прочитати пояснення у підручнику)
Завдання 803 (письмове виконання завдання з поясненням на дошці)
1) 3 • (5 • 4) = 3 • 20 = 60 (2 • 8) • 4 = 16 • 4 = 64
3 • (5 • 4) = (3 • 5) = 15 • 4 = 60 (2 • 8) • 4 = (2 • 4) • 8 = 8 • 8 = 64
2) 34 • (5 • 2) = 34 • 10 = 340 25 • (4 • 8) = (25 • 4) • 8 = 100 • 8 = 800
3) 7544 + 23 • (81 – 75) = 7544 + 23 • 6 = 7544 + 138 = 7682;
(78 + 65) • (13 – 8) = 143 • 5 = 715;
60 825 : 3 + 10 850 : 5 = 20 275 + 2170 = 22 445;
(60 825 : 3 + 10 850) : 5 = (20 275 + 10 850) : 5 = 31 125 : 5 = 6225.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чого вчилися на сьогоднішньому уроці?
— Що вдалося найкраще?
— Що здалося складним?
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 804; 805 (с. 132).
Немає коментарів:
Дописати коментар