ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА І ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНОЮ. ПОРІВНЯННЯ ЧАСТИН
Мета: вчити учнів позначати і порівнювати частини; вдосконалювати навички обчислень; розвивати мислення; виховувати уважність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 6
Розв’язання
1) 1 + 6 = 7 (ч.) — становлять 84 книжки;
2) 84 : 7 = 12 (кн.) — на другій полиці;
3) 12 • 6 = 72 (кн.) — на першій полиці.
Відповідь:12 книжок на другій полиці, 72 книжки на першій полиці.
Завдання 7.
1) x+ 450 = 215 • 4 2) (x – 560) : 4 = 140
x+ 450 = 860 x– 560 = 140 • 4
x= 860 – 450 x– 560 = 560
x= 410 x= 560 + 560
x= 1120
2. Математичний диктант
- Від якого числа 400 становить сьому частину?
- Чому дорівнює ½ частина числа 900?
- У скільки разів 2 кг більше 400 г?
- Запишіть у хвилинах 2 год 60 с.
- Скільки сантиметрів в 70 дм?
- Дубовий гай виділяє на рік 830 кг кисню, а такий самий сосновий бір — 540 кг. На скільки більше кисню виділяє дубовий гай, ніж сосновий бір?
Відповіді:2800; 450; 5 р.; 121 хв; 700 см; 290 кг.
III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Робота за підручником (с. 122–123)
Завдання 751–754 (усно)
2. Фізкультхвилинка
ІV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
Робота за підручником (с. 123–124)
Завдання 755 (робота в парах)
Розв’язання
3 • 3 = 9 (см)
Відповідь:9 см — довжина шуканого відрізка.
Завдання 756 (самостійно)
а= 43;
989 : а – 20 = 989 : 43 – 20 = 23 – 20 = 3;
1000 – 774 : а = 1000 – 774 : 43 = 1000 – 18 = 982;
17 • а – 567 = 17 • 43 – 567 = 731 – 567 = 164.
Завдання 757 (колективно)
Розв’язання
1) 240 : 4 = 60 (кв.) — у цирк;
2) 420 : 6 = 70 (кв.) — у театр.
3) 60 + 70 = 130 (кв.) — усього.
Відповідь:130 квитків віддали учням початкових класів.
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чого вчилися на сьогоднішньому уроці?
— Що викликало утруднення?
— Яке завдання було найцікавішим?
VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 758; 759 (с. 124).
Немає коментарів:
Дописати коментар