ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ НУЛІ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета: опрацювати випадки ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові, коли частка містить нулі; виробляти вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження середнього арифметичного та задачі з буквеними даними; розвивати кругозір, мислення, увагу, культуру математичного мовлення; прищеплювати інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 1026
17 061 : 33 = 517; Перевірка: 517 • 33 = 17 061.
35 856 : 83 = 432; Перевірка: 432 • 83 = 35 856.
7475 : 13 = 575; Перевірка: 575 • 13 = 7475.
3462 : 6 = 577; Перевірка: 577 • 6 = 3462.
Завдання 1027
Розв’язання
1) 70 • 4 = 280 (км) — першого дня;
2) 84 • 3 = 252 (км) — другого дня;
3) 280 + 252 = 532 (км) — загальна відстань;
4) 4 + 3 = 7 (год) — загальний час;
5) 532 : 7 = 76 (км/год)
Відповідь: 76 км/год — середня швидкість руху автобуса за два дні.
2. Усні обчислення
Гра «Ланцюжок»
— Множники 200 і 4. Знайдіть добуток; зменшіть його на 400; зменшіть у 400 разів; знайдіть добуток отриманого числа і 1000; у скільки разів отримане число більше 100?; на скільки отримане число менше 100?; знайдіть добуток отриманого числа і 6; отримане число — зменшуване, від’ємник — 500, знайдіть різницю; яке число потрібно додати до цієї різниці, щоб отримати 200?; збільште його в 10 разів; зменшіть у 100 разів; отримаєте число — ділене, дільник — такий самий, знайдіть частку.
Відповіді:800; 400; 1; 1000; 10; 90; 540; 40; 160; 1600; 16; 1.
3. Математичний диктант
Гра «Так — ні»
- Від 5000 відняти 5 сотень, буде 4500.
- В 90 дм 9000 метрів.
- Якщо площа прямокутника 360 м2, ширина 90 см, то його довжина 40 м.
- Якщо швидкість автобуса 80 км/ч, то 400 км він проїде за 5 годин.
- У двох добах 120 годин.
- У числі 7853 всього 78 сотень.
- Різниця 1 м і 1 дм дорівнює 99 дм.
- 3/4 від суми чисел 80 і 240 буде 240.
Відповіді:так; ні; так, так; ні; так; ні; так.
4. Робота за підручником (с. 161)
Завдання 1028.
6832 : 16 = 427; Перевірка: 427 • 16 = 6832.
28567 : 53 = 539; Перевірка: 539 • 53 = 28567.
Завдання 1029 (усно)
5. Повідомлення теми і мети уроку
III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Робота за підручником (с. 161)
Завдання 1030
2. Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Письмове виконання завдань з поясненням на дошці
Завдання 1031
1) 19 026 : 63 = 302; Перевірка: 302 • 63 = 19 026.
2) 32 238 : 81 = 398; Перевірка: 398 • 81 = 32 238.
44 918 : 74 = 607; Перевірка: 607 • 74 = 44 918.
2. Зарядка для очей
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 162)
Завдання 1032 (самостійно)
Розв’язання
1) 17 + 19 = 36 (ф.) — усього файлів;
2) 7308 : 36 = 203 (мб) — в одному файлі;
3) 203 • 17 = 3451 (мб) — у першій папці;
4) 203 • 19 = 3857 (мб) — у другій папці.
Відповідь: 3451 мб — розмір першої папки, 3857 мб — розмір другої папки.
Завдання 1033 (з поясненням на дошці)
Розв’язання
1) k: a(л) — в одній банці;
2) 12 • (k : a) (л) — у 12 банках.
Вираз: 12 • (k : a).
Відповідь:12 • (k : a) л соку в 12 банках.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового дізналися на уроці?
— Яке завдання було найцікавішим?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 1034; 1035 (с. 162).
Немає коментарів:
Дописати коментар