ДІЛЕННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ ЧИСЛА. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СЕРЕДНЬОГО АРИФМЕТИЧНОГО. ЗАДАЧІ НА ДРОБИ
Мета: ознайомити учнів з діленням складених іменованих чисел на двоцифрове; формувати вміння розв’язувати задачі з дробами та на знаходження середнього арифметичного; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати інтерес до вивчення математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 1049
21 324 : 37 = 576 (ост. 12); 216 724 : 42 = 5160 (ост. 4).
Завдання 1050
Із 792 м тканини пошили 36 бальних суконь. Скільки метрів тканини потрібно для 8 бальних суконь?
Розв’язання
1) 792 : 36 = 22 (м) — на одну сукню; 2) 22 • 8 = 176 (м) — на 8 суконь.
Відповідь: 176 м тканини потрібно на 8 бальних суконь.
2. Усні обчислення
2 ц : 20 кг = 10 2 ц – 20 кг = 1 ц 80 кг 300 кг : 50 = 6 кг
2 ц : 5 кг = 40 2 ц – 5 кг = 1 ц 95 кг 3 кг : 500 = 6 г
3. Математичний диктант
- Якщо задумане число розділити на 12, в частці вийде 20. Яке число задумано?
- У скільки разів 1 км більше 20 м?
- Потяг за 1/3 год проходить 18 км. Скільки кілометрів він проходить за 1 год?
- Суму чисел 2700 і 300 зменште у 100 разів.
- Добуток чисел 120 і 5 помножте на 8.
- 1/6 числа становить 700. Чому дорівнює число?
- Запишіть число, яке передує числу 3000.
- Число 574 збільште в 1000 разів.
- У Сонячній системі 8 планет, а супутників у них — на 40 більше. Скільки
- Сонячній системі супутників і планет разом?
Відповіді: 240; 50 разів; 54 км; 30; 4800; 4200; 2999; 574 000; 56.
4. Повідомлення теми і мети уроку
III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Робота за підручником (с. 163)
Завдання 1051
2. Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Письмове виконання завдань з поясненням на дошці
Завдання 1052
280 км 896 м : 44 = 280 896 м : 44 = 6384 м = 6 км 384 м;
235 т 924 кг : 52 = 235 924 кг : 52 = 4537 кг = 4 т 537 кг;
256 грн 05 к. : 15 к. = 25605 к. : 15 к. = 1707;
10 грн – 5 грн 05 к. = 1000 к. – 505 к. = 495 к. = 4 грн 95 к.
2. Зарядка для очей
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
Завдання 1053 (робота в парі)
1) 22 см 5 мм : 5 • 3 = 225 мм : 5 • 3 = 135 мм = 13 см 5 мм;
Розв’язання
2) 1 м = 100 см;
100 см : 10 • 7 = 70 см — в Олі;
100 см : 5 • 4 = 80 см — в Олесі;
80 – 70 = 10 (см) — коротша в Олі.
Відповідь: на 10 см коротша стрічка в Олі.
Завдання 1054 (самостійно)
Розв’язання
1) 1 кг 950 г = 1950 г;
1950 • 4 = 7800 (г) — маса 4 кролів;
2) 2 кг 200 г = 2200 г;
2200 • 7 = 15400 (г) — маса 7 кролів;
3) 2 кг 300 г = 2300 г;
2300 + 7800 + 15400 = 25500 (г) — маса всіх кролів;
4) 4 + 7 + 1 = 12 (крол.) — усього;
5) 25 500 : 12 = 2125 (г) — середня маса одного кроля;
2125 г = 2 кг 125 г.
Відповідь: 2 кг 125 г — середня маса одного кроля.
Завдання 1055 (з поясненням на дошці)
2400 : 100 < x< 520 : 20
24 < x< 26, x= 25.
Завдання 1056 (усно)
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?
— Чого навчилися?
— Що закріплювали і повторювали?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 1057; 1058 (с. 165).
Немає коментарів:
Дописати коментар