понеділок, 7 березня 2016 р.

Математика 4 клас ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ЩО ЗАКІНЧУЮТЬСЯ НУЛЯМИ. УСКЛАДНЕНІ ЗАДАЧІ НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ

ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ЩО ЗАКІНЧУЮТЬСЯ НУЛЯМИ. УСКЛАДНЕНІ ЗАДАЧІ НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ 
Мета: розглянути ділення багатоцифрових чисел, що закінчуються нулями; закріплювати вміння розв’язувати задачі; виховувати інтерес до вивчення математики. 
Хід уроку 
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 
1. Перевірка домашнього завдання 
Завдання 686 
Розв’язання 
1) 390 – 130 = 260 (км) — проїхав мотоцикліст; 
2) 260 : 4 = 65 (км/год) — швидкість. 
Відповідь: швидкість мотоцикліста 65 км/год.
1)    32720 :  8            2)   204012 :  6
       32         4090             18           34002
         72                            24
         72                            24
          0                                12
                                            12
                                              0
3)  49023 :  9               4) × 27004
     45         5447                        7
      40                              189028
      36
       42
       36
        63
        63
          0
2. Математичний диктант 
- У скільки разів число 50 менше 400? 
- Зменшити число 300 в 5 разів. 
- Частку чисел 500 і 50 збільшити на найбільше двоцифрове число. 
- Ділене 400, дільник 8. Знайдіть половину результату. 
- Довжина п’ятої частини рулону тканини дорівнює 12 м. Скільки метрів тканини в рулоні? 
- Кит-дитинча випиває за добу 30 відер материнського молока, по 12 л у кожному. Скільки всього літрів молока випиває кит-дитинча за добу? 

Відповіді: 8; 60; 109; 25; 60 м; 360 л. 
3. Робота за підручником (с. 112) 
Завдання 688 (усно) 
Завдання 689 (письмове виконання завдання з поясненням на дошці)
1)  563528 :  7         Перевірка: × 80504
     56           80504                             7
        35                                     563528
        35
          28
          28
            0
1)   563528  : 7                Перевірка: × 80504
      56           80504                                    7
        35                                             563528
        35
          28
          28
            0
2)  121824 : 6          Перевірка: × 20304
     12          20304                              6
       18                                      121824
       18
          24
          24
            0
3)     49023 :  9          4) × 27004
        45          5447                  7
         40                          189028
         36
          42
          36
           63
           63
             0
3)    98765 :  5             Перевірка: × 19753
       5           19753                                 5
       48                                            98765
       45
        37
        35
         26
         25
          15
          15
       0
4)   162432 :   8                      Перевірка: × 20304
      16            20304                                          8
         24                                                   162432
         24
            32
            32
             0
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ 
IV. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ 
1. Робота за підручником (с. 111) 
Завдання 690 (усно) 
Завдання 682 (прочитати пояснення) 
2. Фізкультхвилинка 
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 112–113) 
Завдання 692 (письмове виконання завдання з поясненням на дошці) 
Завдання 693 (усно) 
Розв’язання 
k = 20, с = 14; 
1) k – с = 20 – 14 = 6 (міш.) — витратили. 
2) 300 : (k – с) = 300 : (20 – 14) = 50 (кг) — в одному мішку. 
3) 300 : (k – с) • 20 = 300 : (20 – 14) • 20 = 1000 (кг) — у 20 мішках. 
4) 300 : (k – с) • 14 = 300 : (20 – 14) • 14 = 700 (кг) — у 14 мішках. 
Гімнастика для очей. 
Завдання 694 (колективно) 
Розв’язання 
1) 2 • 2 = 4 (см2) — площа однієї грані куба; 
2) 4 • 6 = 24 (см2) — площа всіх граней куба. 
Відповідь: 24 см2 паперу буде необхідно, щоб обклеїти всі грані куба. 
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ 
— Що нового дізналися на уроці? 
— Яке завдання було найцікавішим? 
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Завдання 695; 696 (с. 113). 

Немає коментарів:

Дописати коментар