МНОЖЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ДВОМА РІЗНИЦЯМИ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД ЧИСЛА І ЧИСЛА ЗА ЙОГО ДРОБОМ
Мета: ознайомити учнів з алгоритмом множення трицифрового числа на двоцифрове; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями; розвивати увагу, мислення; виховувати інтерес до предмета.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 926
Розв’язання
4 кг 500 г • 3 = 4500 г • 3 = 13500 г = 13 кг 500 г — важить цілий кавун
Завдання 927
(9209 – 7750) • 23 + 75 • 28 = 1459 • 23 + 2100 = 33 557 + 2100 = 35 657;
84 • 25 • 7 – 39 • 39 = 14 700 – 1521 = 13 179.
2. Математичний диктант
- У скільки разів 10 000 більше 1000?
- Збільшіть число 8000 на 10.
- Скільки треба відняти від 72 000, щоб отримати 71 100?
- Чому дорівнює ділене, якщо дільник 50, а частка 20?
- Чому дорівнює площа квадрата зі стороною 1 м?
- Знайдіть 3/5 від числа 150.
- Подвойте число 507.
- Число 5900 зменшіть на добуток чисел 20 і 5.
- Суму чисел 130 і 120 зменшіть на їх різницю.
Відповіді:10; 8010; 900; 1000; 1 м2; 90; 1014; 5800; 240.
3. Робота за підручником (с. 148)
Завдання 928 (самостійно)
Розв’язання
1) 78 • 10 = 780 (г) — маса цілого торту;
2) 780 : 4 = 195 (г) — маса 1/4 частини торту.
Відповідь:195 г важить 1/4 частина торту.
4. Повідомлення теми і мети уроку
III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Робота за підручником (с. 148)
Завдання 929
2. Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 148). Письмове виконання завдань з поясненням на дошці
Завдання 930
517 • 84 = 43 428; 345 • 48 = 16 560;
804 • 67 = 53 868; 608 • 25 = 15 200.
2. Пальчикова гімнастика
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 148)
Завдання 931 (колективно)
— Що відомо в задачі?
— Що потрібно дізнатися?
— Яка величина в задачі однакова?
— Що потрібно знати, щоб відповісти на питання задачі?
— На скількох машинах відправили 9 т капусти?
Розв’язання
1) 7 – 4 = 3 (маш) — перевезли 9 т капусти;
2) 9 : 3 = 3 (т) — вантажність однієї машини;
3) 3 • 7 = 21 (т).
Відповідь:21 т капусти відправили у другий день.
Завдання 932 (самостійно)
Розв’язання
1) 25 • 12 = 300 (кг) — маса цукерок;
2) 300 : 30 = 10 (кг) — маса 1 ящика печива.
Відповідь:10 кг — маса одного ящика печива.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чого вчилися на уроці?
— Що викликало утруднення?
— Що сподобалося найбільше?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 933; 934 (с. 149).
Немає коментарів:
Дописати коментар