ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД ЧИСЛА. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД ЧИСЛА
Мета: вчити учнів застосовувати правило знаходження дробу від числа під час розв’язування практично зорієнтованих завдань; розвивати мислення; виховувати уважність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Усні обчислення
Гра «Математичні ланцюжки»
120 : 10 24 •10 100 : 2 25 •4 70 + 80 80 •4 48 : 4 50 + 40
– 4 : 6 •7 + 900 : 3 + 280 •3 : 30
•100 •4 – 150 : 10 •4 : 10 : 9 •100
– 650 : 10 : 4 : 5 : 100 •3 •25 : 5
(150) (16) (50) (20) (2) (180) (100) (60)
3. Математичний диктант
- Знайдіть суму чисел 708 і 9.
- Запишіть добуток чисел 80 і 7.
- Дільник 4, частка 500. Запишіть ділене.
- Сума двох доданків 830, одне з них 420. Запишіть другий доданок.
- До задуманого числа додали 570 і отримали 1000. Яке число задумали?
- Діти привезли з дачної ділянки 5 корзин полуниці, по 900 г у кожній. Скільки полуниці привезли діти? Відповідь запишіть у кілограмах і грамах.
- Яку частину години складають 12 хв; 15 хв?
- Скільки метрів в десятій частини кілометра?
- Муха летіла 15 с зі швидкістю 5 м/с. Яку відстань вона пролетіла?
Відповіді:717; 560; 2000; 410; 430; 4 кг 500 г; 4500 г; 5 частина; 4 частина;
100 м; 75 м.
4. Актуалізація знань, постановка проблемного питання, повідомлення теми і мети уроку
1) Робота за підручником (с. 126).
Завдання 770 (усно)
Завдання 771 (з поясненням біля дошки)
2) Знайдіть ¼ від 400, 320 кг, 2 год, 5 км, 36 м, 12 см.
III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Пояснення вчителя
У кошику лежить 20 яблук. Петрик узяв 2/5 від цієї кількості.
Скільки яблук узяв Петрик?
Розв’язання
Розділимо всі яблука на 5 та отримаємо одну п’яту частину всіх яблук:
20 : 5 = 4 (ябл.)
Далі помножимо отриману кількість на 2 та отримаємо дві п’ятих від загальної кількості:
4 • 2 = 8 (ябл.)
2. Робота за підручником (с. 126–127)
Завдання 772; 773 (прочитати пояснення і правило)
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Письмове виконання завдань з поясненням на дошці
Завдання 774
4/7 від 28: 28 : 7 • 4 = 4 • 4 = 16
3/8 від 3864: 3864 : 8 • 3 = 483 • 3 = 1449
4/9 від 1575: 1575 : 9 • 4 = 175 • 4 = 700
2. Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
Тестування
1)
4/5 від 1 год становить:
а) 48 хв; в) 20 хв;
б) 30 хв; г) 80 хв
2) Знайдіть 2/3 від числа 2481.
а) 1234; в) 1654;
б) 827; г) 1320
3) Чому дорівнює 2/5 від площі прямокутника зі сторонами 10 см і 2 см?
а) 15 см; в) 20 см;
б) 8 см ; г) 8 см;
4) Учні мали обкопати 120 дерев у саду. Першого дня вони обкопали 2/4 від усіх дерев, а другого — 2/6 від усіх дерев. Скільки дерев залишилося обкопати учням?
а) 30; в) 10;
б) 40; г) 20.
Перевірка самостійної роботи (самоперевірка)
1 а; 3 б;
2 в; 4 г.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового дізналися на уроці?
— Яке завдання було найцікавішим?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 775; 776 (с. 127)
Немає коментарів:
Дописати коментар