АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО
Мета: вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення; виховувати позитивне ставлення до навчання.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Аналіз контрольної роботи
2. Перевірка домашнього завдання
3. Математичний диктант
— Запишіть вирази та обчисліть їх значення.
- Суму чисел 50 000 і 4000 зменшіть на їх різницю.
- Добуток чисел 100 і 20 зменшіть на частку цих самих чисел.
- Добуток чисел 360 і 200 зменшіть в 100 разів.
- Число 100 000 зменшіть на частку чисел 900 000 і 10.
- Знайдіть 23 від 810.
- Від добутку чисел 40 і 20 відніміть добуток чисел 20 і 10.
Відповіді: (50 000 + 4000) – (50 000 – 4000) = 8000; 100 • 20 – 100 : 20 = 1995; 360 • 200 : 100 = 720; 100 000 – 900 000 : 10 = 10 000; 810 : 3 • 2 = 540; 40 • 20 – 20 • 10 = 600.
4. Повідомлення теми і мети уроку
III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Робота за підручником (с. 146).
Письмове виконання завдань з поясненням на дошці
Завдання 1
Розв’язання
1) 18 + 22 = 40 (км/год) — швидкість зближення;
2) 120 : 40 = 3 (год)
Відповідь:через 3 години катери зустрінуться.
Обернені задачі
1. Від двох пристаней одночасно назустріч один одному відійшли два катери і зустрілися через 3 год. Швидкість одного катера 18 км/год, а іншого — 22 км/год. Яка відстань між пристанями?
Розв’язання
1) 18 + 22 = 40 (км/год) — швидкість зближення;
2) 40 • 3 = 120 (км)
Відповідь:120 км між пристанями.
2. Від двох пристаней, відстань між якими 120 км, одночасно назустріч один одному відійшли два катери і зустрілися через 3 год. Швидкість одного катера 18 км/год. Яка швидкість другого катера?
Розв’язання
1) 18 • 3 = 54 (км) — проплив до зустрічі перший катер;
2) 120 – 54 = 66 (км) — проплив до зустрічі другий катер;
3) 66 : 3 = 22 (км/год) — швидкість другого катера.
Відповідь:22 км/год швидкість другого катера.
Завдання 2
Розв’язання
1) 16 + 45 = 61 (км/год) — швидкість зближення;
2) 61 • 2 = 122 (км) — буде між ними через 2 год.
Відповідь:122 км буде між ними через 2 год.
Завдання 6
1) З двох ділянок зібрали 84 кг огірків. З першої ділянки — 3 ящики, а з другої — 4 ящики. Скільки кілограмів огірків зібрали з кожної ділянки?
Розв’язання
1) 3 + 4 = 7 (ящ.) — усього;
2) 84 : 7 = 12 (кг) — в одному ящику;
3) 12 • 3 = 36 (кг) — зібрали з першої ділянки;
4) 12 • 4 = 48 (кг) — зібрали з другої ділянки.
Відповідь: 36 кг огірків зібрали з першої ділянки, 48 кг зібрали з другої ділянки.
2) Для приготування хліба у пекарні витратили 360 кг борошна, що становило 3/4 того борошна, що було в пекарні. Скільки кілограмів борошна залишилось у пекарні?
Розв’язання
1) 360 : 3 • 4 = 480 (кг) — було;
2) 480 – 360 = 120 (кг) — залишилося.
Відповідь:120 кг борошна залишилось у пекарні.
Завдання 7
111 – 11 = 100; 33 • 3 + 3 : 3 = 100; 5 • 5 • (5 – 5 : 5) = 100.
2. Фізкультхвилинка
3. Самостійна робота
Завдання 3
Розв’язання
1) 160 : 8 • 5 = 100 (м) — витратили;
2) 160 – 100 = 60 (м) — залишилося;
3) 100 – 60 = 40 (м) — залишилося менше, ніж витратили.
Відповідь:на 40 м залишилося менше, ніж витратили.
Завдання 4
У п’ятикутнику 5 діагоналей, у шестикутнику — 9 діагоналей. На 9 – 5 = 4 діагоналі в шестикутнику більше, ніж у п’ятикутнику.
Завдання 5
Розв’язання
1) 360 + 240 = 600 (км) — весь шлях;
2) 600 : 10 = 60 (км/год) — швидкість;
3) 360 : 60 = 6 (год) — були в дорозі першого дня;
4) 10 – 6 = 4 (год) — були в дорозі другого дня;
Відповідь:6 год автотуристи були в дорозі першого дня, 4 год другого дня.
Завдання 8
x• 40 + 3800 = 6400 (x – 2740) : 20 = 360
x• 40 = 6400 – 3800 x– 2740 = 360 • 20
x• 40 = 2600 x– 2740 = 7200
x= 2600 : 40 x= 7200 + 2740
x= 65 x= 9940
65 • 40 + 3800 = 6400 (9940 – 2740) : 20 = 360
2600 + 3800 = 6400 7200 : 20 = 360
6400 = 6400 360 = 360
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чого вчилися на уроці?
— Які знання закріплювали?
— Яке завдання було найцікавішим?
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 905; 906 (с. 144).
Немає коментарів:
Дописати коментар