понеділок, 7 березня 2016 р.

Математика 4 клас ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ДРОБУ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. САМОСТІЙНА РОБОТА

ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ДРОБУ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. САМОСТІЙНА РОБОТА
Мета: вчити учнів застосовувати правило знаходження числа за значенням його дробу під час розв’язування практично зорієнтованих завдань; розвивати увагу, мислення; формувати комунікативну компетентність; виховувати старанність у навчанні, допитливість.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Усні обчислення
— Знайдіть частину від числа.
¼  год =  ___ хв
½ кг = ____ г
1/3 доби =  ___ год
1/10 хв = ____ с
1/5 ц = _____ кг
1/5 год = ____ хв
¼  т = ____ кг
3. Математичний диктант
-  Записати число, наступне для числа 5459.
-  У скільки разів число 5 менше 5000?
-  Скільки сантиметрів у 18 метрах?
-  Для туристів виготовили 2460 сувенірів. Скільки сувенірів продано туристам, якщо залишилося 1060 сувенірів?
-  Чому дорівнює 1/6 від 2 хв; 1/3 від 10 год?
-  Знайти 1/5 від добутку чисел 100 і 150.
-  У  новому  будинку  300  квартир.  Третя  частина  квартир  —  однокімнатні, а двокімнатних  на  10  більше.  Решта  —  трикімнатні.  Скільки  трикімнатних квартир у будинку?
-  Довжина  прямокутника  20  см,  ширина  —  в 2  рази  більше.  Знайти  його площу.
-  Автомобіль проїхав відстань від міста до селища за 3 години зі швидкістю 55 км/год. Яка відстань від міста до селища?
- Грак пролетів 100 м зі швидкістю 10 м/с. Скільки часу він був у дорозі?
Відповіді: 5460;  1000  разів;  1800  см;  1400  сувенірів;  20  секунд;  200  хв; 3000; 90 квартир; 800 см2; 165 км; 10 с.
4. Актуалізація знань, постановка проблемного питання, повідомлення теми і мети уроку
— Поміркуйте!
¼ шляху становить 24 км. Чому дорівнює весь шлях?
III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 129)
Завдання 788 (прочитати пояснення і правило)
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Письмове виконання завдань з поясненням на дошці
1) Робота за підручником (с. 130).
Завдання 789
8 • 3 = 24 (км)
Відповідь:24 км довжина всього маршруту.
2) Розв’язування задачі.
У будинку  — ? квартир
Однокімн.  — 12 кв.—  1/4
12 : 1 • 4 = 48 (кв) — в будинку.
Відповідь:48 квартир.
2. Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 130)
Завдання 790 (усно)
Завдання 791
Розв’язання
На 1 л молока потрібно дві півлітрові банки, тоді 4 • 2 = 8 (бан.).
Відповідь:8 банок потрібно.
Завдання 792 (з поясненням на дошці)
1/5 від 1 кг: 1 кг : 5 = 1000 г : 5 = 200 г
1/3 від 2 хв: 2 хв : 3 = 120 с : 3 = 40 с
¼ від 1 год: 1 год : 4 = 60 хв : 4 = 15 хв
Завдання 793 (самостійно)
Розв’язання
1) 30 • 20 = 600 (м2) — площа квітника;
2) 600 : 3 • 2 = 400 (м2) — займають гвоздики;
3) 600 – 400 = 200 (м2) — займають тюльпани.
Відповідь:200 м2 відведено під тюльпани.
Завдання 794 (колективно)
Ділене 36, дільник 12, частка 3.
36 : 2 = 18; 12 – 6 = 6; 18 : 6 = 3.
2. Гімнастика для очей
3. Самостійна робота
1 варіант
1. 2084 • 5 = 
а) 100 042;  б) 104;   в) 10 420;  г) 1042.
2. 1480 : 4 = 
а) 470;  б) 307;  в) 37;  г) 370.
3. 7200 : 8 • 5 : 3 • 10 = 
а) 1050;  б) 4500;  в) 15 000;  г) 1500.
4. Розв’язком рівняння х• 50 = 3500 є число:
а) 10;  б) 7;  в) 70;  г) 700.

5. 3/10  числа 120 дорівнює:
а) 400;  б) 46;  в) 2;  г) 36.
6. 1/7 числа дорівнює 42. Знайдіть число.
а) 6;  б) 49;  в) 294;  г) 35.
7. Щоб знайти 1/6 від суми чисел 840 і 60, потрібно:
а) 840 : 6;  б) (840 + 60) • 6;  в) (840 + 60) : 6;  г) 840 + 60 : 6.
8. Дуб може рости 400 років, а ялинка — 3/4 від цієї кількості років. Щоб дізнатися, скільки років може рости ялинка, потрібно:
а) 400 : 4 : 3;  б) 40 • 4 • 3;  в) 400 : 4 • 3;  г) 400 • 4 : 3.
9.У  кінотеатрі  сиділо  120  глядачів.  Вони  зайняли 1/4  всіх  місць  у залі.  На скільки глядачів розрахована зала?
а) 408;  б) 240;  в) 30;  г) 480.
10. В одній ємності у пасічника було 48 кг меду, а в другій — у 2 рази біль  ше. Четверту  частину  всього  меду  він  залишив  для  підгодівлі  бджіл,  що  дорівнює:
а) 36 кг;  б) 96 кг;  в) 144 кг;  г) 480 кг.
Відповіді:1в; 2г; 3в; 4в; 5г; 6в; 7в; 8в; 9г; 10а.
2 варіант
1. 3070 • 4 = 
а) 1228;  б) 12 280;  в) 12 208;  г) 1280.
2. 2520 : 6 = 
а) 642;  б) 420;  в) 42;  г) 402.
3. 6300 : 7 • 2 : 3 • 100 = 
а) 1800;  б) 6000;  в) 600;  г) 60 000.
4. Розв’язком рівняння 600 • х= 24 000 є число:
а) 100;  б) 4;  в) 4000;  г) 40.
5. 4/5 числа 60 дорівнюють:
а) 48;  б) 15;  в) 12;  г) 3.
6. 1/5 числа дорівнює 45. Знайдіть число.
а) 9;  б) 50;  в) 225;  г) 40.
7. Щоб знайти 1/5 різниці чисел 45 і 10, потрібно:
а) 45 – 10 : 5;  б) (45 + 10) : 5;  в) (45 – 10) : 5;  г) 45 : 5.
8. У магазині було 450 м тканини. Продали 4/9 від цієї кількості. Щоб дізнатися, скільки метрів тканини продали, треба:
а) 450 • 9 : 4;  б) 450 • 9 • 4;  в) 460 : 9 : 4;  г) 450 : 9 • 4.
9. З машини вивантажили 250 кавунів, що становить 1/4 усіх кавунів. Скільки  кавунів було на машині спочатку?
а) 600;  б) 800;  в) 500;  г) 1000.
10. На одній ділянці школярі виростили 124 кг капусти, а на другій — у 2 рази більше.  Четверту  частину  всієї  капусти  залишили  на  корм  кроликам,  що дорівнює:
а) 248 кг;  б) 93 кг;  в) 372 кг;  г) 62 кг.
Відповіді:1б; 2б; 3г; 4г; 5а; 6в; 7в; 8г; 9г; 10б.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового дізналися на уроці? Яке завдання було найцікавішим?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 795; 796 (с. 130).

Немає коментарів:

Дописати коментар