ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ (загальний випадок). ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СЕРЕДНЬОГО АРИФМЕТИЧНОГО
Мета: ознайомити учнів з алгоритмом письмового ділення багатоцифрових чисел на двоцифрове; формувати вміння розв’язувати задачі та нерівності; формувати обчислювальні навички; виховувати уважність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 1002
За день 4 автобуси одного рейсу і 12 автобусів другого рейсу перевезли разом 536 осіб. У чотирьох автобусах було по 41 людині. По скільки осіб перевезли 12 автобусів?
Розв’язання
1) 41 • 4 = 164 (ос.) — перший рейс;
2) 536 – 164 = 372 (ос.) — другий рейс;
3) 372 : 12 = 31 (ос.) — в одному автобусі другого рейсу.
Відповідь:31 особу перевозив один автобус другого рейсу.
Завдання 1003
910 : 35 = 26;
624 : 48 = 13;
42 • 49 + 40 • 50 = 2058 + 2000 = 4058;
100 : 25 • 4 = 4 • 4 = 16.
2. Математичний диктант
- Запишіть частку чисел 5005 і 5.
- Скільки разів по 3 ц міститься у 3 т?
- Скільки тижнів у 49 днях?
- 1/6 невідомого числа дорівнює 700. Запишіть невідоме число.
- Периметр квадрата 80 см. Чому дорівнює його площа?
- Число 902 зменшіть на 5.
- Число 300 збільште на 4.
- 1/2 відстані дорівнює 8 км. Чому дорівнює відстань?
- Знайдіть 3/8 від 720 кг.
Відповіді:1001; 10; 7; 4200; 400 см2; 897; 304; 16 км; 270 кг.
3. Повідомлення теми і мети уроку
III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Робота за підручником (с. 158)
Завдання 1004
2. Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Письмове виконання завдань з поясненням на дошці
Завдання 1005
12 168 : 52 = 234.
Завдання 1006
3612 : 84 = 43; 3772 : 82 = 46;
13 902 : 42 = 331; 14 147 : 43 = 329.
2. Зарядка для очей
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 159)
Завдання 1007 (самостійно)
Розв’язання
І спосіб
1) 12 • 7 = 84 (т) — 7 самоскидів за 1 рейс;
2) 1932 : 84 = 23 (рейси) — робив кожен самоскид.
ІІ спосіб
1) 1932 : 12 = 161 (рейс) — зробили всі самоскиди;
2) 161 : 7 = 23 (рейси) — кожен.
Відповідь:23 рейси робив кожен самоскид.
Завдання 1008 (колективно)
Розв’язання
1) 24 • 25 = 600 (т) — з першої ділянки;
2) 32 • 15 = 480 (т) — з другої ділянки;
3) 600 + 480 = 1080 (т) — з двох ділянок;
4) 25 + 15 = 40 (га) — дві ділянки;
5) 1080 : 40 = 27 (т) — середня урожайність.
Відповідь:27 т — середня урожайність жита з ділянок.
Завдання 1009 (з поясненням на дошці)
200 – x> 42;
x< 200 – 42;
x< 158.
Відповідь:найбільше значення x= 157.
Завдання 1010 (самостійно)
Розв’язання
1) 4 + 3 = 7 (см) — довжина квадрата;
2) 2 + 5 = 7 (см) — ширина квадрата.
Відповідь:можна.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового дізналися на уроці?
— Яке завдання було найцікавішим?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 1011; 1012 (с. 159).
Немає коментарів:
Дописати коментар