пʼятниця, 4 березня 2016 р.

Матемаика 4 клас ПРАВИЛО ОБЧИСЛЕННЯ ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНИКА. ЗАДАЧІ, АНАЛОГІЧНІ ДО ЗАДАЧ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ

ПРАВИЛО ОБЧИСЛЕННЯ ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНИКА. ЗАДАЧІ, АНАЛОГІЧНІ ДО ЗАДАЧ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ 
Мета: вивчити формулу знаходження площі прямокутника; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення, увагу; виховувати працьовитість. 
Хід уроку 
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 
1. Перевірка домашнього завдання 
2. Усні обчислення 

3. Робота за підручником (с. 95) 
Завдання 583 
4. Актуалізація знань, постановка проблемного питання, повідомлення теми і мети уроку 
— Прочитайте запис. 
мм м2 см2 дм км2 дм2 мм2 а га 
— Що це? (Величини) 
— Які з них ви знаєте? (Одиниці довжини) 
— Для чого необхідно знати одиниці вимірювання? 
— Ми дуже часто говоримо про практичне застосування математичних знань у житті людини. Необхідність змусила людину вже в давнину вимірювати не тільки довжину, відстань, але й площу. 
У звичайному житті на кожному кроці ми зустрічаємося з поняттям «площа». Що таке «площа», знає кожен. Кожен розуміє зміст слів: площа кімнати, площа садової ділянки. Сьогодні ми навчимося обчислювати площу прямокутника, за допомогою формули. 
III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ 
1. Пояснення вчителя 
Площа — це математична величина, яку можна знайти, знаючи ширину та довжину фігури. 
Позначається площа буквою S. 
Якщо ширина прямокутника а, довжина b, то площа S дорівнює добутку його ширини на довжину, тобто S = a • b. 
2. Первинне закріплення. Робота за підручником (с. 95) 
Завдання 584 
3. Письмове виконання завдань з поясненням на дошці 
Завдання 585 
— Обчисліть площу прямокутника зі сторонами: 14 см і 8 см; 14 см і 80 мм; 14 см, а друга — в 2 рази менша. 
4. Фізкультхвилинка 
IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 
Розв’язування тренувальних завдань 
Завдання 586 (з коментуванням біля дошки) 
1) (27 404 + 129 844) • 6 = 943 488          2) (5308 – 4546) : 3 = 254
+ 27404            × 157248
  129844                       6
  157248               943488

– 5308                                762 : 3
   4546                                6      254
    762                                16
                                          15
                                            12
                                            12
                                              0
Завдання 587 (самостійно) 
48 000 – 3 • 275 + 5000 = 52175
                  
Х   275          – 48000            + 47175
        3                 825                 5000
     825             47175               52175

× 26400
          5
  132000
– 5308 –762 3 4546 6 254 762 –16 1512 120 
2 т – 3 кг = 2000 кг – 3 кг = 1997 кг = 1 т 997 кг. 
Завдання 588 
1) Скільки сіна потрібно коровам на один день? 
72 : 12 = 6 (ц) 
2) Скільки сіна потрібно вівцям на один день? 
72 : 24 = 3 (ц) 
3) Скільки сіна потрібно коровам і вівцям разом на один день? 
6 + 3 = 9 (ц) 
4) На скільки днів вистачить сіна для коров і овець разом? 
72 : 9 = 8 (дн.) 
Відповідь: на 8 днів вистачить сіна коровам і вівцям разом. 
Завдання 589 (письмово) 
Розв’язання 
1) 11 – 8 = 3 (год) — був у дорозі автобус. 
2) 192 : 3 = 64 (км/год) — швидкість автобуса. 
Відповідь: зі швидкістю 64 км/год їхав автобус. 
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ 
— За якою формулою знаходиться площа прямокутника? 
— Визначте площу прямокутника, якщо його довжина 4 см, а ширина 5 см. 
— Чи стануть у нагоді вам у житті отримані знання? Де саме? 
VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Завдання 591; 592 (с. 96). 

Немає коментарів:

Дописати коментар