АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. МНОЖЕННЯ ЧИСЕЛ, ЩО ЗАКІНЧУЮТЬСЯ НУЛЯМИ. ПОВТОРЕННЯ ПЕРЕСТАВНОГО ТА СПОЛУЧНОГО ЗАКОНІВ МНОЖЕННЯ. ЗОБРАЖЕННЯ КРУГЛОГО ЧИСЛА У ВИГЛЯДІ ДОБУТКУ ДВОХ ЧИСЕЛ, ОДНИМ ІЗ МНОЖНИКІВ ЯКОГО Є ЧИСЛО 10; 100; 1000. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ, ЩО ВКЛЮЧАЮТЬ ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЙОГО ДРОБОМ
Мета: повторити переставний та сполучний закони множення, зображення круглого числа у вигляді добутку двох чисел, одним із множників якого є число 10; 100; 1000; закріплювати вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Аналіз контрольної роботи
2. Перевірка домашнього завдання
Завдання 804
Розв’язання
1) 2940 : 7 • 3 = 1260 (роб.) — у першому цеху;
2) 2940 – 1260 = 1680 (роб.) — у другому і третьому цехах;
3) 1680 : 2 = 840 (роб.) — у третьому цеху.
Відповідь:840 робочих трудяться у третьому цеху.
Завдання 805
Розв’язання
1) 378 : 6 = 63 (км/год) — швидкість віддалення;
2) 63 – 35 = 28 (км/год) — швидкість другого човна;
Відповідь:28 (км/год) — швидкість другого човна.
3. Робота за підручником (с. 132)
Завдання 806
Розв’язання
1) 12 • 20 = 240 (км) — пролетить літак за 20 хв;
2) 2 • 20 = 40 (км) — пролетить вертоліт за 2 хв;
3) 400 – (240 – 40) = 200 (км) — відстань між ними через 20 хв;
4) 12 – 2 = 10 (км/хв) — швидкість зближення літака і вертольота;
5) 400 : 10 = 40 (хв) — через 40 хв вони зрівняються;
6) 1 год = 60 хв.
60 – 40 = 20 (хв) — пролетять літак і вертоліт після того, як зрівняються;
20 • 10 = 200 (км) — відстань через 20 хв.
Відповідь:200 км буде відстань між літаком і вертольотом через 20 хв; через 40 хв вони зрівняються; 200 км буде між ними через 1 год (літак пережене вертоліт).
4. Повідомлення теми і мети уроку
III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Робота за підручником (с. 132)
Завдання 807–809 (усно)
2. Фізкультхвилинка
IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ.
1. Робота за підручником (с. 133)
Завдання 810
Розв’язання
40 • 10 = 400 (стор.).
Відповідь:400 сторінок у книзі.
2. Робота в парах
— Поставте дужки таким чином, щоб рівності біли правильними.
70 – 21 : 7 = 7 28 – 8 : 4 = 5
70 – 21 : 7 = 67 28 – 8 : 4 = 26
31 – 10 – 3 = 24 16 : 4 : 2 = 8
Розв’язання:
(70 – 21) : 7 = 7 (28 – 8) : 4 = 5
70 – (21 : 7) = 67 28 – (8 : 4) = 26
31– (10 – 3) = 24 16 : (4 : 2)= 8
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового дізналися на уроці?
— Яке завдання було найцікавішим?
VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 812; 813 (с. 133).
Немає коментарів:
Дописати коментар