субота, 5 березня 2016 р.

Математика 4 клас ЗНАХОДЖЕННЯ ОДНІЄЇ ЗІ СТОРІН ПРЯМОКУТНИКА ЗА ЙОГО ПЛОЩЕЮ І ВІДОМОЮ ДРУГОЮ СТОРОНОЮ. ЗАДАЧІ, АНАЛОГІЧНІ ЗАДАЧАМ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ. ДІЛЕННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ

ЗНАХОДЖЕННЯ ОДНІЄЇ ЗІ СТОРІН ПРЯМОКУТНИКА ЗА ЙОГО ПЛОЩЕЮ І ВІДОМОЮ ДРУГОЮ СТОРОНОЮ. ЗАДАЧІ, АНАЛОГІЧНІ ЗАДАЧАМ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ. ДІЛЕННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ 
Мета: вчити учнів знаходити довжину однієї сторони прямокутника за відомими площею та іншою стороною; закріпити вміння розв’язувати задачі на знаходження площі прямокутника і складати обернені; розвивати логічне мислення, мовлення і всі види пам’яті; виховувати працелюбність; прищеплювати інтерес до математики. 
Хід уроку 
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 
1. Перевірка домашнього завдання 
Завдання 615 
Відстань Львів — Київ дорівнює 5 см на рисунку, а Київ — Харків дорівнює 4 см. 
1) 5 + 4 = 9 (см) — загальна відстань між Львовом і Харковом на рисунку; 
2) 9 • 100 = 900 (км) — відстань між Львовом і Харковом. 
Відповідь: 900 км — відстань між містами Львів і Харків. 
Завдання 616 
1) 14 : 7 = 2 (кг) — на один день зебрам; 
2) 8 : 2 = 4 (кг) — на один день ламам; 
3) 2 + 4 = 6 (кг) — зебрам і ламам на один день; 
4) 450 : 6 = 75 (дн.) — вистачить сіна. 
Відповідь: на 75 днів вистачить зебрам і ламам 450 кг сіна. 
2. Усні обчислення 
1) Гра «Ланцюжок». 
1-ша команда  2-га команда 
63 : 7 = 9  63 : 7 = 9 
           __• 10 = __ __• 10 =__ 
10 •___ =___  __10 • =__ 
___: 100 =___  __: 100 =__ 
100 •___ =___  __100 • =__ 
___: 10 =___  __: 10 =__ 
2) Перетворення одиниць вимірювання. 
8 км 75 м = ___ м           9 км = _____м 
500 см = ____ м              300 дм = _____м 
60 мм = ____cм              3 м = _____дм 
7 м 4 см = ____cм          3 дм = ______ см 
1 м = ____дм                  30 см = ______дм 
1 м 2 см = ___см            3 м 4 дм =______ см 
3. Робота за підручником (с. 101) 
Завдання 617; 618 
4. Актуалізація знань, постановка проблемного питання, повідомлення теми і мети уроку
Робота за таблицею



— Які фігури зображені на таблиці? Назвіть їх. Яка з фігур «зайва»? Чому?
— А тепер приберемо коло. Як одним словом назвемо геометричні фігури? (Многокутники)
— Що можна в них обчислити? (Площу, периметр)
— Які геометричні фігури ви б додали? (Точка, відрізок, пряма, промінь, крива, ламана і т. ін.)
Учитель під час роботи показує фігури, допомагає їх правильно називати.
III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Пояснення вчителя
— Як знайти площу прямокутника? (Довжину помножити на ширину.)
— А якщо відома площа прямокутника і його довжина, як знайти ширину? (Площу розділити на довжину.)
Учитель записує формулу b = S : а.
— Запишіть формулу для знаходження ширини прямокутника, якщо відомі довжина і площа. (Учні записують формулу самостійно, один учень — на дошці.)
2. Первинне закріплення. Робота за підручником (с. 101)
Завдання 619 (1)
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота в парах
Завдання 619 (2)
Учні працюють за поданими кресленнями з дошки та знаходять шукану сторону прямокутника.
               3 см                                     ?
                                            
                                                 10 см2         5 см
           12 см2         ?                   



2. Фізкультхвилинка 
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 
1. Робота за підручником (с. 102) 
Завдання 620 
1) а • 7 – 500, якщо а = 1095, то 1095 • 7 – 500 = 7665 – 500 = 7165; 
2) 3404 • 8 – а, якщо а = 1095, то 3404 • 8 – 1095 = 27 232 – 1095 = 26 137. 
Завдання 621 
36 т 9 ц : 3 ц = 369 т : 3 ц = 123 
4 т 8 кг : 2 кг = 4008 кг : 2 кг = 2004 
15 км 250 м : 5 м = 15250 м : 5 м = 3050 
6 м 24 см : 3 см = 624 см : 3 см = 208 
Завдання 622 
Розв’язання 
1) 24 : 2 = 12 (см) — сума довжини і ширини; 
2) 12 – 4 = 8 (см) — дві ширини; 
3) 8 : 2 = 4 (см) — ширина; 
4) 4 + 4 = 8 (см) — довжина. 
— Знайдемо площу прямокутника: 
4 • 8 = 32 (cм2). 
Відповідь: 32 cм2 площа прямокутника. 
2. Тестування 
1. Що потрібно зробити, щоб знайти площу прямокутника? (1 бал) 
а) Довжину помножити на ширину; 
б) всі сторони додати; 
в) додати довжину і ширину. 
Відповідь: а. 
2. Розв’яжи приклади. Запиши правильні відповіді. (1 бал) 
1) 250 • 8 
а) 200; 
б) 2000; 
в) 20 000. 
2) 2500 : 10 • 20 
а) 500; 
б) 5000; 
в) 2550. 
Відповідь: б; б. 
3. Розв’яжи рівняння х – 20 • 7 + 120 = 3600 : 10. (1 бал) 
а) х = 10; в) х = 380; 
б) х = 50; г) х = 200. 
Відповідь: в. 
4. Розв’яжи задачу. (3 бали) 
Оленка купила 9 м шовкової тканини по 150 грн за 1 м, а Алла — 4 м оксамитової тканини по 430 грн за 1 м. Скільки грошей на тканину витратили обидві дівчинки? 
а) 3700 грн; в) 2550 грн; 
б) 3070 грн; г) 1900 грн. 
Відповідь: б. 
5. Першість серед областей України за кількістю бібліотек належить Львівській — 1735. У Вінницькій — 1437, у Донецькій — 1285. Скільки бібліотек у цих трьох областях? (2 бали) 
а) 2005; в) 4457; 
б) 4557; г) 4467. 
Відповідь: в. 
6. Маса гуски — 5 кг 350 г, курки — на 3 кг 150 г менша, ніж маса гуски, а індика — на 4 кг 400 г більша, ніж маса гуски й курки разом. Яка маса курки, гуски та індика разом? (4 бали) 
а) 11 кг 950 г; в) 12 кг; 
б) 7 кг 550 г; г) 15 кг 100 г. 
Відповідь: а. 
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ 
— Що нового дізналися на уроці? 
— Яке завдання було найцікавішим? найскладнішим? 
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Завдання 623; 624 (с. 102). 

Немає коментарів:

Дописати коментар