ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА КРУГЛІ ЧИСЛА. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД ЧИСЛА
Мета: вчити планувати послідовність виконання дій під час письмового множення на круглі числа; закріплювати вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 821
210 • 300 = 63 000;
900 • 40 = 36 000;
60 • 60 = 3600;
150 • 20 – 2000 = 3000 – 2000 = 1000.
Завдання 822
Розв’язання
1) 120 : 10 = 12 (ст.) — за перший день;
2) 12 : 4 • 3 = 9 (ст.) — за другий день.
Відповідь:9 сторінок прочитала дівчинка за другий день.
2. Усні обчислення
Знайти
1/2 ; 2/3 ; 3/4 ; 3/10 ; 2/5 ; 4/5 від 1 год. (30 хв; 40 хв; 45 хв; 18 хв; 24 хв; 48 хв)
3. Математичний диктант
- Скільки кілограмів у 3/4 тонни?
- Скільки хвилин у 3/4 години?
- Збільшіть число 25 у 4 рази.
- Знайдіть частку чисел 32 та 16.
- Знайдіть суму чисел 3 км 850 м і 1 км 150 м.
- Периметр квадрата 24 см. Чому дорівнює його площа?
- Потяг за 1/3 години проходить 18 км. Скільки кілометрів він проходить за годину?
- Довжина сараю 8 м, а ширина 4 м. 3/4 площі підлоги пофарбовано. Скільки квадратних метрів площі підлоги не пофарбовано?
- Яке число треба розділити на 300, щоб отримати 3?
Відповіді:750 кг; 45 хв; 100; 2; 5 км; 36 см
2; 54 км; 8 м2; 900.
4. Повідомлення теми і мети уроку
III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Робота за підручником (с. 134)
Завдання 823 (усно)
2. Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Завдання 824 (письмово з поясненням на дошці)
5784 • 50 = 289 200 — правильно
741 • 400 – 28 200 = 268 200 — правильно.
Завдання 825 (письмово з поясненням на дошці)
28 • 60 = 1680; 345 • 600 = 207 000;
87 • 400 = 34 800; 4107 • 90 = 369 630;
506 • 50 – 1500 = 25 300 – 1500 = 23 800;
20 000 – 173 • 80 = 20 000 – 13 840 = 6160.
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с.135)
Завдання 826 (самостійно)
x: 500 = 25 x– 500 = 25 x+ 25 = 500
x= 25 • 500 x= 25 + 500 x= 500 – 25
x= 12 500 x= 525 x= 475
Завдання 827 (з поясненням на дошці)
Розв’язання
1) 2 + 3 = 5 (міш.) — зібрали троє поросят;
2) 300 : 5 = 60 (кг) — в одному мішку.
Відповідь:60 кг жолудів в одному мішку.
Завдання 828 (з поясненням на дошці)
Розв’язання
1) 248 грн : 100 • 3 = 24 800 к. : 100 • 3 = 744 (к.) — від 248 грн;
2) 74 800 – 744 = 74 056 (к.) — нова вартість.
74 056 к. = 740 грн 56 к.
Відповідь:нова вартість товару — 740 грн 56 к.
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового дізналися на уроці?
— Яке завдання було найцікавішим?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 829; 830 (с. 135).
Немає коментарів:
Дописати коментар