КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 9
Мета: перевірити знання та вміння учнів, отримані протягом року; розвивати уважність; виховувати культуру оформлення письмових робіт.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
ІІІ. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ
Варіант 1
1. Запишіть найменше п’ятицифрове число.
2. Який знак потрібно поставити між величинами 1/2 від 1 дм і 1/5 від 10 см, щоб нерівність була істинною?
3. Визначте, які з виразів розв’язано правильно.
3108 • 4 = 12 432
3108 : 4 = 777
3108 • 4 = 124 032
4. Визначте, при якому значенні а нерівність а : 100 < 840 буде істинною.
а= 840 000
а= 84 000
а= 8400
Відповідь запишіть.
5. Розв’яжіть задачу.
Від міста до села 60 км. З якою швидкістю має їхати автомобіль, щоб подолати цей шлях за 3 години?
6. Розв’яжіть геометричну задачу.
Накресліть квадрат, периметр якого дорівнює 8 см.
7. Обчисліть. Запишіть значення виразів.
200 т – 10 т 350 кг 8185 – 4500 : а + 150, якщо а = 50.
8. Розв’яжіть задачу.
У першому кондитерському цеху за 5 днів виготовили 300 тортів, а в другому цеху за той самий час — 350 тортів. За скільки днів можуть виготовити 390 тортів обидва цехи, якщо працюватимуть разом?
Варіант 2
1. Запишіть найбільше п’ятицифрове число.
2. Який знак потрібно поставити між величинами 1/3 від 15 см і 1/5 від 15 дм, щоб нерівність була істинною?
3. Визначте, які з виразів розв’язано правильно.
4209 : 3 = 143
4209 • 3 = 12 627
4209 : 3 = 1403
4. Визначте, при якому значені b нерівність b : 100 < 730 буде істинною.
b= 7300
b= 73 000
b= 730 000
Відповідь запишіть.
5. Розв’яжіть задачу.
Від села до міста 40 км. Мотоцикліст подолав цей шлях за 2 години. З якою швидкістю він їхав?
6. Розв’яжіть геометричну задачу.
Накресліть квадрат, периметр якого дорівнює 12 см.
7. Обчисліть. Запишіть значення виразів.
25 ц – 135 кг 9652 – 7200 : х+ 80, якщо х= 80.
8. Розв’яжіть задачу.
У швейному цеху двом бригадирам дано завдання пошити по 45 костюмів. Перша бригада виконала це завдання за 3 дні, а друга — за 5 днів. За скільки днів вони зможуть пошити 120 таких костюмів, якщо працюватимуть разом?
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чи вдалося успішно впоратися з усіма завданнями контрольної роботи?
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВЧИТЕЛЯ
Відповіді та розв’язання
Варіант 1
1. 10 000.
2. 1/2 від 1 дм > 1/5 від 10 см.
3. 3108 • 4 = 12 432
3108 : 4 = 777
4. а = 8400
5. 60 : 3 = 20 (км/год)
6. 8 : 4 = 2 (см) — сторона квадрата.
7. 200 т – 10 т 350 кг = 189 т 650 кг
8185 – 4500 : 50 + 150 = 8245
8. 1) 300 : 5 = 60 (т.) — за один день у першому цеху;
2) 350 : 5 = 70 (т.) — за один день у другому цеху;
3) 60 + 70 = 130 (т.) — за один день у двох цехах;
4) 390 : 130 = 3 (дн.)
Відповідь: за 3 дні можуть виготовити 390 тортів обидва цехи, якщо працюватимуть разом.
Варіант 2
1. 99 999.
2. 1/3 від 15 см < 1/5 від 15 дм.
3. 4209 • 3 = 12 627
4209 : 3 = 1403
4. b= 7300
5. 40 : 2 = 20 (км/год)
6. 12 : 4 = 3 (см) — сторона квадрата.
7. 25 ц – 135 кг = 23 ц 65 кг
9652 – 7200 : 80 + 80 = 9642
8. 1) 45 : 3 = 15 (к.) — за один день перша бригада;
2) 45 : 5 = 9 (к.) — за один день друга бригада;
3) 15 + 9 = 24 (к.) — за один день дві бригади;
4) 120 : 24 = 5 (дн.)
Відповідь: за 5 днів вони зможуть пошити 120 таких костюмів, якщо працюватимуть разом.
Немає коментарів:
Дописати коментар