ОБЧИСЛЕННЯ ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНОЇ ДІЛЯНКИ. ПРОСТІ І СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНИКА
Мета: вчити учнів розв’язувати практично зорієнтовані задачі на знаходження площі об’єкта прямокутної форми; розвивати обчислювальні навички, пам’ять, логічне мислення; виховувати інтерес до вивчення математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Усні обчислення
1) Дати відповіді на запитання.
- Павук бачить метелика на відстані 2 дм. Скільки це см?
- Довжина п’явки 12 см. Скільки це мм?
- Гусак може піднятися на висоту 9 км. Скільки це метрів?
- Довжина малят анаконди 90 см. Скільки це дециметрів?
- На скільки сантиметрів корені яблуні можуть вирости завширшки, якщо в метрах це виражається числом 15?
- Висота дога 80 см, а фокстер’єра — на 4 дм менша. Чому дорівнює зріст фокстер’єра?
- У річках Азії живе цікава рибка-снайпер. Вона може стріляти водою. Причому маленькі рибки стріляють водою на відстань 1 дм, а великі — на 44 см далі. На яку відстань можуть стріляти великі риби-снайпери?
2) Порівняти величини.
1 м ? 1 см 2 м 50 см ? 2 м 05 см
1 дм ? 1 см 3 м 02 см ? 3 м 2 дм
3) Яка з фігур на рисунку «зайва»? Чому?
1) 2) 3) 4)
3. Гра «Скільки?»
а) Скільки сантиметрів міститься в: 1 дм; 1 м 3 дм; 5 м 2 дм; 40 мм?
б) Скільки метрів міститься в: 1 км; 2 км 418 м; 4 км 16 м; 800 см?
4. Гра «Учитель». Робота в парах
— Знайдіть помилки і виправте їх.
6200 мм = 62 см 630 дм = 6 м (63 м)
1000 см = 1 м (10 м) 10 см — 8 см = 2 см
1 км — 980 м = 0 м (20 м) 1 км + 35 м = 36 м (1035 м)
400 м2 – 4 а = 396 м2 (0) 1000 м = 1 км
50 а = 5 га (<)
5. Фізкультхвилинка
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 100)
Завдання 609 (фронтально)
1) Для шкільного коридору — м2.
Для учнівського зошита — см2.
Для поверхні столу — дм2.
2) а) Площа збільшиться у 2 рази.
б) Площа збільшиться у 9 разів.
в) Площа збільшиться у 2 рази.
Завдання 610 (робота в групах)
Для цибулі: S = 5 м • 6 м = 30 м2.
Для моркви: S = 4 м • 10 м = 40 м2.
Для редиски: S = 10 м • (6 – 4) м = 10 м • 2 м = 20 м2.
Завдання 611 (колективно)
Розв’язання
1) 5 • 4 = 20 (м2) — площа підлоги;
2) 120 + 80 = 200 (г) — на кожен м2 за обидва рази;
3) 200 • 20 = 4000 (г) — витратили лаку.
Відповідь: 4 кг лаку витратили.
Завдання 612 (самостійно)
Розв’язання
1) 40 – 16 = 24 (м) — ширина саду;
2) 40 • 24 = 960 (м2) — площа саду;
3) 960 : 3 = 320 (м2) — займають яблуні;
4) 960 – 320 = 640 (м2) — інші фруктові дерева.
Відповідь: 640 м2 займають інші фруктові дерева.
2. Самостійна робота за варіантами
Завдання 613
1 варіант
1) 12 037 • 5 – 8984 – 457 = 60 185 – 8984 – 457 = 51 201 – 457 = 50 744;
2) 1200 • 100 – 900 : 10 = 120 000 – 90 = 119 910;
2 варіант
3) 12 037 • 5 – (8984 – 457) = 60 185 – 8527 = 51 658;
4) 23 • 23 + 954 : 3 = 529 + 318 = 847.
3. Робота в парах
Завдання 614
1) (9407 + 5080) – (9407 – 5080) = 14 487 – 4327 = 10 160;
2) 9485 • 9 – (9485 – 9) = 85 365 – 9476 = 75 889;
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового дізналися на уроці?
— Яке завдання було найцікавішим?
— Назвіть одиниці вимірювання площі.
— Де використовують вимірювання площ?
VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 615; 616 (с. 100–101).
Немає коментарів:
Дописати коментар