ДІЛЕННЯ ІМЕНОВАНОГО ЧИСЛА НА ІМЕНОВАНЕ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ. ЗАДАЧІ ВИВЧЕНИХ ВИДІВ
Мета: вчити учнів ділити іменовані числа на іменовані; закріплювати вміння розв’язувати задачі; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати уважність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 704
97 м 20 см : 9 = 10 м 80 см
10 т 5 ц : 5 = 2 т 1 ц
42 км 40 м : 4 = 10 км 510 м
3 ц 4 кг : 8 = 38 кг
1 дм 8 см : 2 = 18 см: 2 = 9 см
2 км 50 м • 8 = 16 км 400 м
Завдання 705
Розв’язання
1) 24 168 : 4 = 6042 (т) — за один день;
2) 6042 : 3 = 2014 (т) — відправили.
Відповідь: 2014 т пшениці відправили до млина.
2. Усні обчислення
— Розв’яжіть усно «ланцюжок» з виразів.
160 : 4 • 9 + 24 – 64 – 100 = (220)
30 • 20 – 120 + 230 + 200 = (910)
25 • 3 • 10 : 2 + 125 = (500)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
IV. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Колективна робота за підручником (с. 114)
Завдання 706 (усно)
1 дм : 2 см = 10 см : 2 см = 5
1 м : 5 см = 100 см : 5 см = 20
1 км : 100 м = 1000 м : 100 м = 10
2 см : 20 мм = 20 мм : 20 мм = 1
1 т : 5 ц = 10 ц : 5 ц = 2
1 кг : 10 г = 1000 г : 10 г = 100
— Яку особливість ви помітили? (Ділимо іменоване число на іменоване, а у відповіді його не отримали.)
— Коли ми ділимо іменоване число на іменоване, потрібно розмірковувати так: «Я повинен дізнатися, скільки разів по 2 см міститься в 10 см».
Учні роблять висновок: при діленні іменованого числа на іменоване в частці отримуємо звичайне.
2. Первинне закріплення. Письмове виконання завдань з поясненням на дошці
Завдання 707
36 км : 5 м = 7200
39 ц : 5 кг = 780
12 кг 40 г : 8 г = 1505
12 дм 6 см : 9 = 1 дм 4 см
4 м 8 см : 3 = 1 м 36 см
10 м : 4 = 100 дм : 4 = 25 дм
Завдання 708
Розв’язання
1) 127 т 8 ц : 3 = 1278 : 3 = 42 т 6 ц — з другої ділянки;
2) 1278 ц + 426 ц = 1704 ц — з двох ділянок разом;
3) 1704 : 6 = 284 ц — цукру.
284 ц = 28 т 4 ц.
Відповідь: 28 т 4 ц цукру вийде з усього буряка.
Завдання 709 (прочитати пояснення)
3. Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
Робота за підручником (с. 114–115)
Завдання 710 (усно)
Завдання 711 (самостійно)
Розв’язання
1) 249 м 90 см : 3 = 24 990 см : 3 = 8330 см — сатину в одному рулоні;
2) 8330 • 2 = 16 660 (см) — шовку в одному рулоні;
3) 16 660 • 2 = 33 320 (см) — шовку в двох рулонах.
33 320 см = 333 м 20 см.
Відповідь: 333 м 20 см шовку в двох рулонах.
Завдання 712 (самостійно)
1) 360 : 6 + 72 : 3 = 60 + 24 = 84;
2) 252 : 42 + 54 = 6 + 54 = 60;
3) 360 : (6 + 72 : 3) = 360 : (6 + 24) = 360 : 30 = 12;
4) 672 : 42 + 24 = 16 + 24 = 40;
5) (360 : 6 + 72) : 3 = (60 + 72) : 3 = 132 : 3 = 44;
6) 42 • 23 – 43 • 16 = 278.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового дізналися на уроці?
— Яке завдання було найцікавішим?
— Які проблеми і труднощі виникали?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 713; 714 (с. 115).
Немає коментарів:
Дописати коментар