ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА ВСІ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ. ЗАДАЧІ НА ЗУСТРІЧНИЙ РУХ
Мета: вправляти учнів у розв’язуванні задач на зустрічний рух; вдосконалювати навички лічби; розвивати мислення; виховувати товариськість.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Математичний диктант
- Скільки хвилин у п’ятій частині години?
- Скільки дециметрів у половині метра?
- Площа прямокутника 42 см2. Його довжина 7 см. Знайдіть ширину прямокутника.
- Скільки годин у третини доби?
- Скільки кілограмів в 6 ц; в 2 т 5 кг?
- Скільки секунд у четвертій частині хвилини?
- Довжина класної кімнати 6 м, а ширина 4 м. Знайдіть площу класної кімнати.
Відповіді: 12 хв; 5 дм; 6 см; 8 год; 600 кг; 2005 кг; 15 с; 24 м2.
III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Робота за підручником (с. 116–117)
Завдання 723 (самостійно за варіантами)
1 варіант
(8706 : 6 + 107) • 9 = (1451 + 107) • 9 = 1558 • 9 = 14 022;
(6018 • 2 – 540) : 6 = (12 036 – 540) : 6 = 11 496 : 6 = 1916;
2 варіант
12 087 : (3 + 30 : 5) = 12 987 : (3 + 6) = 12 087 : 9 = 1343;
27 018 : (9 – 30 : 5) = 27 018 : (9 – 6) = 27 018 : 3 = 9006.
Завдання 724 (з поясненням біля дошки)
Розв’язання
1) 7 • 3 = 21 (км) — плив перший човен;
2) 8 • 3 = 24 (км) — плив другий човен;
3) 21 + 24 = 45 (км) — відстань.
Відповідь: 45 км — відстань між протилежними берегами озера.
Завдання 725 (робота в парах)
1) 3400 • 100 + 100 = 340 000 + 100 = 340 100;
2) 900 + 100 • 10 = 900 + 1000 = 1900;
3) (80 + 20) • 100 = 100 • 100 = 10 000;
4) 80 + 20 • 100 = 80 + 2000 = 2080;
5) 480 : 4 • 3 = 120 • 3 = 360;
6) 480 : 3 • 4 = 160 • 4 = 640.
Завдання 727
1) 5 • 4207 • 3 = 63 105;
2) 4 • 145 397 : 7 = 83 084;
3) 27 801 : 3 + 73 100 • 6 = 447 867.
Відповідь: прапор.
Інформація для вчителя
Державним Прапором України з 28 січня 1992 року визнаний прямокутний стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг: верхня — синього, а нижня — жовтого кольорів. Ці кольори були символічними для Київської Русі ще до прийняття християнства. Після хрещення держави вони були освячені образом животворного Хреста. За добу татаро-монгольської навали ця символіка зникла. Але згодом вона відродилася в церковних оздобах та гербах українських міст. Майже всі вони були облямовані жовто-блакитними кольорами. З XVIII ст. із блакитного полотнища виготовлялися всі полкові й сотенні козацькі прапори Війська Запорізького. Жовтою фарбою на них наносили хрест, зорі, зброю або постаті святих. Вибір українцями жовто-блакитних кольорів був умотивований тим, що символами країни є чисте небо (синій колір) та пшенична нива (жовтий колір).
Завдання 726 (усно)
2. Фізкультхвилинка
3. Продовження роботи за підручником
Завдання 727 самостійно за варіантами
1) 5 • 4207 • 3 = 63 105;
2) 4 • 145 397 : 7 = 83 084;
3) 27 801 : 3 + 73 100 • 6 = 447 867;
4) 54 081 : 9 + 2360 • 8 = 6009 + 18 880 = 24 889.
4. Тестування
1 варіант
1) Площа прямокутника визначається за формулою:
а) S = а + b; б) S = а • b; в) S = 2 • (а + b).
2) Знайдіть площу прямокутника, якщо а = 7 см, b = 4 см.
а) 28 см2; б) 59 см2; в) 49 см2.
Відповіді до тесту: 1б; 2а.
2 варіант
1) Площа прямокутника визначається за формулою:
а) S = а + b; б) S = а • b; в) S = 2 • (а + b).
2) Знайдіть площу прямокутника, якщо а = 7 см, b = 8 см.
а) 49 см2; б) 30 см2; в) 56 см2.
Відповіді до тесту: 1б; 2в.
5. Робота в групах
Завдання 729
Розв’язання
1) 2 • (5 • 3) = 30 (см2) — площа двох прямокутників з розмірами 3 см і 5 см;
2) 2 • (2 • 5) = 20 (см2) — площа двох прямокутників з розмірами 2 см і 5 см;
3) 2 • (2 • 3) = 12 (см2) — площа двох прямокутників із розмірами 2 см і 3 см;
4) 30 + 20 + 12 = 62 (см2) — площа розгортки.
Відповідь: 62 см2 площа поверхні розгортки прямокутного паралелепіпеда.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового дізналися на уроці?
— Яке завдання було найцікавішим?
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 730; 731 (с. 118).
Немає коментарів:
Дописати коментар