середа, 9 березня 2016 р.

Математика 4 клас ДІЛЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВЕ

ДІЛЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВЕ
Мета: закріплювати вміння учнів ділити трицифрові числа на двоцифрове; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення; виховувати увагу.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 975
Розв’язання
1) 42 • 2 = 84 (мм) — друга сторона;
2) 186 – 84 – 42 = 60 (мм) — третя сторона.
Відповідь:60 мм — довжина третьої сторони.
Завдання 976
1084 • 34 = 36 856;             7235 • 77 = 557 095;
1084 • 304 = 329 536;         485 • 604 = 292 940;
2400 : (300 – 260) = 2400 : 40 = 60;
1000 – 50 • 6 + 700 = 1000 – 300 + 700 = 700 + 700 = 1400.
2. Усні обчислення
- Найвище дерево в світі — австралійський евкаліпт. Його висота 152 метри. Друге місце належить хвойному дереву — сосні Дугласа, яке нижче евкаліпта на 34 метри. Яка висота сосни Дугласа?
- Кенгуру, відчувши небезпеку, долає 720 метрів за 12 стрибків. Яка довжина стрибка кенгуру?
- Із 1 кг макулатури можна виготовити 25 шкільних зошитів. Скільки зошитів можна виготовити із 100 кг макулатури? із 1 тонни?
- Одне велике дерево виділяє на добу стільки кисню, скільки необхідно для однієї  людини.  Скільки  має  бути  дерев,  щоб  забезпечити  киснем  місто, в якому проживає 25 000 чоловік?
- Трійка коней пробігла 60 км. Скільки пробіг кожен кінь?
Відповіді:118 м; 60 м; 2500 зошитів; 25 000 зошитів; 25 000 дерев; 60 км.
3. Робота за підручником (с. 154)
Завдання 977; 978 (усно)
Завдання 979 (з поясненням на дошці)
453 : 62 = 7 (ост. 19);
505 : 74 = 6 (ост. 61).
III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Робота за підручником (с. 155)
Завдання 981 (усно)
2. Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником
Завдання 982 (з поясненням на дошці)
Розв’язання
1) 207 + 195 + 204 = 606 (ш.) — за три рази;
2) 606 : 3 = 202 (кр.) — в середньому.
Відповідь:202 кроки в середньому до школи.
2. Зарядка для очей
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 155)
Завдання 980 (самостійно)
Розв’язання
1) 468 : 78 = 6 (год) — перший потяг;
2) 603 : 67 = 9 (год) — другий потяг;
3) 9 – 6 = 3 (год) — більше другий потяг.
Відповідь:на 3 години другий потяг був у дорозі більше, ніж перший.
Завдання 983 (з поясненням на дошці)
Розв’язання
1) 220 • 3 = 660 (кг) — меду з 1 га.
2) 660 : 3 • 4 = 880 (кг) — з 3/4 га.
Відповідь:880 кг меду одержать з 3/4 га лісових насаджень.
Завдання 984 (робота в парах)
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового дізналися на уроці?
— Яке завдання було найцікавішим?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 985; 986 (с. 155).

Немає коментарів:

Дописати коментар