Урок 247 (читання)
Тема. «Дощ іде, пиріщить»
Мета: узагальнити знання учнів про букву щ («ща») та її
звукове значення; удосконалювати вміння читати поетичні твори; розвивати
мовлення учнів; формувати вміння аналізувати навчальний матеріал, порівнювати,
виправляти помилки; учити дітей бути спостережливими, уважними, виробляти
звичку планувати власні дії, самостійно контролювати результати своєї праці;
вчити працювати спільно; виховувати гуманні почуття, любов до природи.
Обладнання: малюнки птахів, предметів, у назвах яких зустрічається
буква щ («ща»); аудіозапис «Шум дощу»; магнітофон.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1 «Добери словечко»
— Додайте словечко та доберіть порівняння,
використовуючи оповідання Т. Білецької «Корисна розмова» (с. 52)
Чорні..., як... Червоні..., як...
Голубі..., як... Золоті..., як...
2 «Знайди зайве»
— Прочитайте слова, знайдіть зайве.
орніч
біголу
рвоніче
ітолоз
сямаут
|
чорні
голубі
червоні
золоті
матуся
|
3
Читання оповідання за особами
4 Робота з прислів’ями
—
Розшифруйте прислів’я. Визначте, яке з них передає головну думку оповідання
«Корисна розмова».
5 Запам’ятовування вірша методом
асоціативних малюнків
Щиглик дуже гарним став, щітку він собі придбав.
Пір’я
чистити щодня змалку вчили пташеня.
6 Читання «ланцюжком» небувальщини Д. Чередниченка «Жирафа у метро» (с. 54–55)
7 Відповіді на запитання підручника (с. 55)
8 Переказ оповідання від першої особи
Фізкультхвилинка
Наскачуся досхочу!
|
(Встати з-за парт.)
|
Як захочу, так підскочу.
|
(Підвести руки вгору, потягнутися.)
|
Я по колу стриб та стриб
На одній нозі, як гриб.
|
(Стрибки на правій нозі.)
|
Ще й на другій стрибу, стрибу...
Вже мені немає стриму.
|
(Стрибки на лівій нозі.)
|
Вже скачу, скачу, скачу,
Наскачуся досхочу.
|
(Стрибки на двох ногах.)
|
III. Робота над темою уроку
1
Повторення вивченого вірша за малюнками
— Які
звуки найчастіше повторювалися у вірші? ([шч])
—
Якою буквою вони позначаються? («ща»)
2
Повторення відомостей про букву щ («ща»), характеристика звуків [шч]
3 Гра
«Не помились!»
Треба
плеснути в долоні, якщо діти чують слово, в якому потрібно вживати букву щ
(«ща»).
Горщик,
дощ, шина, щука, шапка, пішки, щока, площа, ложка, щука, шуба.
4 Чистомовка
Ща-ща-ща — спіймали ляща.
Ще-ще-ще — назви своє прізвище.
Щі-щі-щі — ідуть із кухні пахощі.
Щу-щу-щу — зваріть смачного борщу.
Ащ-ащ-ащ — мама купила плащ.
Ущ-ущ-ущ — у ліщині гуде хрущ.
Іщ-іщ-іщ — щеня вкусив кліщ.
Ощ-ощ-ощ — щедрий літній дощ.
5 Слухання віршика В. Гуцала «Вийшов щиглик щавель їсти» (с. 56)
— Хто сховався під дощем? Чому?
6
Вправа для розвитку техніки читання (с. 58, завдання 1)
7
Словникова робота (с. 56, 58, скарбничка слів і понять, завдання 2)
8
Виразне читання вірша
9
Слухання аудіозапису «Шум дощу»
—
Який дощ ви уявили? (Сильний, маленький, тихий)
10
Читання з передбаченням
— Спробуйте прочитати текст, додаючи
потрібні слова. Перевірте себе за підручником (с. 58).
Оленка
і Галинка _________ у місті. Бабуся живе у ________. Приїхали дівчатка до неї в
_________.
Радіє
_________. Пригощає їх __________ з вишнями і борщем з __________.
Ой,
як ________!
11 Гра «Що не так?». Робота за ілюстрацією
— Назвіть помилки художника.
12 Самостійне читання вірша І. Січовика «Сміхота» (с. 59)
13 Обговорення прочитаного
—
Чому вірш має назву «Сміхота»?
— Що
вам найбільше запам’яталося?
14 Читання з виправлянням помилок автора
IV. Підсумок
уроку
—
Скільки звуків позначає на письмі буква щ («ща»)?
—
Дайте їм характеристику.
—
Розкажіть вірш про щиглика, що вивчили на уроці.
— Розсмішіть товаришів, придумайте свою
«Сміхоту».
Немає коментарів:
Дописати коментар