Математика –
королева знань і вмінь
Мета. Вправляти
дітей у лічбі в межах 5; розвивати логічне мислення, пам’ять; виховувати
інтерес до знань з математики.
Хід заняття
– Зручно, діти, всі
сідайте,.
Математика разом
нас зібрала,
Про цифри цікаве
щось розказала.
(Заходить дівчинка
у костюмі Математики).
Математика. Добрий
день, діти!
Я – велика
Математика –
Королева знань і
вмінь.
У гості сьогодні до
вас прийшла,
З собою завдання вам
принесла.
(На столиках перед
кожною дитиною лежать картки з намальованими предметами в межах 5).
– З’єднайте групу
предметів з відповідною цифрою.
(Діти виконують
завдання).
– До нас завітали
гості, відгадайте.
Загадка. Колючий
звірок у лісі блукає,
Грибочки, яблука на
голки натикає.
Звуть його просто,
звуть його так,
Колючий товариш
наш, просто… (їжак).
(Виставляю
малюнок).
– Скільки їжачків?
Та він ніколи не ходить сам. (Виставляю другого їжачка). Скільки їх тепер? Хто
розкаже гостям вірш про цю чудову цифру? (Дитина читає вірш). Після якої цифри стоїть
двійка? Діти, а чому восени часто в саду можна побачити їжачків? Що вони там
шукають? (В розрізи, зроблені на їжаках, вставляю яблука). Скільки яблук
знайшов перший їжачок? А другий? А разом? А впізнати цю цифру ви можете?
Можливо, хтось вірша знає про неї? (Дитина читає вірш про трійку).
– А наші їжачки не
будуть сваритися, що в них яблучок не однаково? Як зробити, щоб плодів стало
порівну? Скільки тепер стало фруктів? Діти, а кого з вас називають спритним?
Ось і один із їжачків теж був спритнішим і знайшов ще одне яблуко. Скільки
тепер їх стало?
1, 2, 3, 4, 5 –
Перед вами рівно в
ряд
Вийшли цифри на
парад.
(Діти лічать в
межах 5).
Кожен з вас вже
добре знає,
Що число сусідів
має.
Швидше, діти, не
зівайте,
Сусідів цифри
називайте.
Дидактична вправа
«Чарівний годинник».
(Дитина піднімає
цифру – маятник, називає її сусідів).
Математична гра
«Будь уважний».
(Плескаю в долоні,
діти виставляють відповідну цифру).
Дидактична гра
«Вітер-пустунець».
(Цифри від 1 до 5
виставляю в ряд, діти відновлюють числовий ряд).
– Діти, у Країні
казок жив веселий Колобок. Разом з ним усі звірята вишикувались по-порядку.
(Діти рахують
порядковою і кількісною лічбою: котрий? скільки?).
Логіко-математична
гра «Поміркуй».
В скрині лежала
фігура з трьома кутами. Можна сказати, що це трикутник? Спробуйте перетворити
фігури у різні картинки. (Диференційовано: молодші діти обводять фломастером
фігури).
– Весна настала.
Ось уже і квіти до нас завітали. Що це за квіти? (Підсніжники) Скільки їх?
(П’ять) Що ви про них знаєте? Чому не можна їх зривати? В групу вкотився
кружечок, поділений на частини.
– Хто ти такий?
Дитина.
Я – кругленька
доба,
У групу вкотилась,
На чотири частини
Я поділилась.
Перша частина – …
(ранок ясний).
Друга частина – …
(день гомінкий).
Третя частина – …
(вечір у нім).
Четверта частина –
… (це ніч) –
Треба спати усім.
– Ось і підійшла до
завершення наша зустріч. Яку роботу вам сподобалось виконувати найбільше?
Їжачки залишили вам
смачні плоди – яблука.
(Діти пригощаються).
Немає коментарів:
Дописати коментар