Як стати кращим
Тема. Малювання
композиції «Осінь за вікном».
Мета. Вчити
створювати композицію етюду; розвивати емоційно-почуттєву сферу; виховувати
любов до природи.
Хід уроку
І. Організаційний
момент.
ІІ. Актуалізація
опорних знань.
1. «Асоціативний
кущ».
– Пригадаємо жанри
образотворчого мистецтва.
2. Гра «Займи
позицію». (На дошці з протилежних сторін написані кольорові гами: «Тепла і
холодна гама», «Ніжна і жорстока гама»).
– Які кольори
належать до теплої гами, а які до холодної?
– Наведіть приклади
живописних творів.
ІІІ. Оголошення
теми уроку.
Відгадайте загадку:
У садах, гаях
блукає,
Жовту одіж зодягає,
Золотисту стелить
постіль –
Жде сестрицю білу в
гості. (Осінь)
Особливими,
чарівними фарбами прикрашає світ рослин художниця-осінь.
– А чим вона вам
подобається?
ІV. Робота над
темою уроку.
1. Розповідь
учителя з елементами бесіди.
Неймовірно цікавий,
захоплюючий
світ Природи здавна
надихав людей
глибше пізнавати
його.
– Послухайте, які
вірші підготували
ваші однокласники.
2. Вірш «Золота
осінь» К. Перелісна
– У якому образі
постає осінь у твоїй уяві?
– Які почуття
викликають у вас вірші?
– А в яких кольорах
ви бачите осінь?
3. Робота з
ілюстраціями.
– Давайте
розглянемо декілька картин, на яких зображена осінь.
(Аналіз зображень).
V. Практична робота
учнів.
(Пояснення вчителя
про техніку виконання роботи).
– Ми спробуємо
самостійно намалювати пейзаж осені. Погляньте, який створили пейзаж осені ваші
однолітки, та створіть свій. (Звучить музика, учні працюють під контролем
учителя).
VІ. Гра «Хто знає
більше?».
– Перепочиньте
трішки.
1. Скільки днів
триває осінь?
2. Як називають
період теплої погоди в середині осені?
3. Яке дерево
символ осені?
VІІ. Виставка
робіт.
Всі художники
старались
І на успіх
сподівались.
Вийшли пейзажі на
славу.
Художників звання –
вам по праву.
Учитель аналізує й
оцінює роботи учнів.
VІІІ. Підсумок
уроку.
Немає коментарів:
Дописати коментар