субота, 29 грудня 2012 р.

Художниця Осінь


Художниця Осінь

Тема. Малювання композиції «Осінь за вікном».
Мета. Вчити створювати композицію етюду; розвивати емоційно-почуттєву сферу; виховувати любов до природи.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. «Асоціативний кущ».
– Пригадаємо жанри образотворчого мистецтва.
2. Гра «Займи позицію».
(На дошці з протилежних сторін написан
і кольорові гами: «Тепла і холодна гама», «Ніжна і жорстока гама»).
– Які кольори належать до теплої гами, а які до холодної?
– Наведіть приклади живописних творів.
ІІІ. Оголошення теми уроку.
Відгадайте загадку:
У садах, гаях блукає,
Жовту одіж зодягає,
Золотисту стелить постіль –
Жде сестрицю білу в гості. (Осінь)
Особливими, чарівними фарбами прикрашає світ рослин художниця-осінь.
– А чим вона вам подобається?
ІV. Робота над темою уроку.
1. Розповідь учителя з елементами бесіди. Неймовірно цікавий, захоплюючий світ Природи здавна надихав людей глибше пізнавати його.
– Послухайте, які вірші підготували ваші однокласники.
2. Вірш «Золота осінь» К. Перелісна
– У якому образі постає осінь у твоїй уяві?
– Які почуття викликають у вас вірші?
– А в яких кольорах ви бачите осінь?
3. Робота з ілюстраціями.
– Давайте розглянемо декілька картин, на яких зображена осінь.
(Аналіз зображень).
V. Практична робота учнів.
(Пояснення вчителя про техніку виконання роботи).
– Ми спробуємо самостійно намалювати пейзаж осені.
Погляньте, який створили пейзаж осені ваші однолітки, та створіть свій.
(Звучить музика, учні працюють під контролем учителя).
VІ. Гра «Хто знає більше?».
– Перепочиньте трішки.
1. Скільки днів триває осінь?
2. Як називають період теплої погоди
в середині осені?
3. Яке дерево символ осені?
VІІ. Виставка робіт.
Всі художники старались
І на успіх сподівались.
Вийшли пейзажі на славу.
Художників звання – вам по праву.
Учитель аналізує й оцінює роботи учнів.
VІІІ. Підсумок уроку.

Немає коментарів:

Дописати коментар