субота, 29 грудня 2012 р.

Про 32 зуби і боягузку Любу


Про 32 зуби і боягузку Любу

Мета. Ознайомити дітей з правилами особистої гігієни, виховувати повагу до людей праці, ознайомити з простими жанрами усної народної творчості.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
2. Актуалізація опорних знань.
Недотримання правил гігієни часто призводить до надто неприємних захворювань.(Аналізування малюнків із зображенням брудних дітей, охайних школярів, дітей з інфекційними захворюваннями).
3. Мотивація навчальної діяльності.
4. Повідомлення теми і мети уроку.
Ознайомлення зі схематичним планом уроку, який розміщений на дошці у вигляді ромашок на лісовій галявині.
Відгадаємо загадку: повен хлівець білих овець. Що це таке? (Зуби)
5. Робота над темою уроку.
У всіх дітей віком 6–7 років є ще молочні зубки. Пригадайте, що ви робили, коли у вас випадав молочний зубчик? (Діти пригадують різні примовки).
А чи знаєте ви віршики, в яких йдеться про наших «головних героїв»?
Робота в малих групах. Учні радяться, який вірш їм запропонувати на слухання.
Вчитель зачитує власний вірш «Про 32 зуби і боягузку Любу»
У сусідньому будинку
Живуть добрі люди.
– Відчини свою кватирку! –
Каже мама Любі.
Любця слухає матусю,
Що дає цукерку.
Обійма свою бабусю,
Що зовуть Лукерка.
Бо бабуся завжди має
Дарунок онучці,
Бабця з міста – Любця є:
– Що у тебе в ручці?
І сидить тепер дівчатко
З червоненьким личком.
Ходить мама і бабуня,
Мов коло сунички.
Плаче наша Люба нічку,
Плаче другу, третю.
Плаче, схлипує у ручку
І навчає Петю:
«Бачиш, Петю, яка я,
Чом було не слуха.
Їла солодощі та...
Шолопалась в зубках.
А тепер вже буду знати,
Як треба робити.
Добре каже моя мати,
Що зуби – як діти.
Ти їх любиш – вони люблять.
Будеш зневажати –
Знай, вони тебе погублять,
Будеш тоді мати».
Тому, діти, майте мірку
В шпортаннях, цукерках.
А то зробиш в зубі дірку,
Як миші в буфетах.
6. Зустріч з лікарем-стоматологом.
Діти слухають розповіді лікаря, спостерігають за її наочними демонстраціями.
7. Розігрування запропонованих ситуацій.
Кожній групі була задана ситуація:
– у зубному кабінеті;
– у магазині за зубною пастою і щіткою;
– невдячний пацієнт.
8. Закріплення вивченого матеріалу. Створення павутинки «Значення зубів у житті людини».
9. Домашнє завдання. Диференційоване:
1 ряд – скласти правила догляду за зубами;
2 ряд – придумати віршик про молочні зубки;
3 ряд – продовжити казку за поданим початком: Жили собі на світі зубки. І було би все добре, якби не...

Немає коментарів:

Дописати коментар