Врятуємо зоопарк
Мета. Уточнити
знання дітей про столицю України – Київ. Вдосконалювати зв’язне монологічне та
діалогічне мовлення. Виховувати любов та бережне ставлення до рідної природи,
естетичні почуття. Розвивати у дітей образне та асоціативне мислення.
Хід заняття
– До нас у садочок
прийшов лист. Як дізнатися нам, від кого цей лист?
(Вихователь читає).
«Добрий день, діти,
пише вам директор Київського зоопарку Толстоухов Олексій Анатолійович. У нас
біда – сильна злива та буря пошкодила все на території зоопарку: зламала
ворота, змила таблички на клітках тварин. Допоможіть, будь ласка, у відновленні
нашого зоопарку.
– В якому місці
знаходиться зоопарк?
– Що ви знаєте про
Київ? (Діти розповідають: Київ – це столиця, найбільше місто України).
– На чому ми можемо
добратися до Києва? (Діти висловлюють свою думку).
– Я пропоную вам
поїхати на електробусі. Як ви думаєте, що таке електробус?
– Ваші версії дуже
цікаві. Але квитки на електробус незвичайні. На квитках намальовані тварини,
коли ви їх порахуєте, тоді дізнаєтеся яке місце ваше.
Дидактична гра
«Знайди своє місце».
(Діти рахують
предмети на квитку і знаходять свій стільчик з відповідною цифрою. Вихователь
збирає квитки перевіряючи правильність виконання).
– А щоб швидше нам
доїхати давайте промовимо скоромовку:
Їхали ми їхали,
До гори під'їхали.
(Діти виходять з
електробусу, підходять до воріт).
– Нам треба
підібрати код, лише тоді зможемо зайти на територію зоопарку. Подивіться
уважно, на яку цифру схожий малюнок?
Дидактична вправа
на ТРВЗ «Впізнай цифру».
(Діти у намальованих
предметах впізнають цифри).
– Гляньте, вивіска
зоопарку, а назви немає. Мабуть, злива змила. Треба викласти слово «зоопарк»
звуковою схемою. Таблички з кліток тварин також злива змила. (Діти за столами
викладають звукові схеми слів-назв тварин).
– Буря перекинула
всі акваріуми з рибками. Рибки всі змішалися в одному басейні, але ж вони жили
сім'ями окремо. Треба розселити їх у свої акваріуми.
Дидактична гра
«Наловимо рибки». (Діти вудочкою з магнітом ловлять рибку з басейну).
– Ми не можемо
допустити знову зливи. Нам треба знайти її та зняти з хмаринки, тоді вона стане
легкою і полетить далі.
Дидактична гра «Що
зайве?».
(Діти знаходять
зайву краплинку, пояснюють свій вибір).
4 С В
Д У
– Хмарки стали
легенькими і полетіли далі. І знову виглянуло сонечко, засвітило і маляток
звеселило.
Фізкультхвилинка
«Сонечко».
– Діти, буря і на
клумбі шкоди наробила
– позривала
пелюстки з квітів.
Треба їх відновити.
Дидактична гра
«Виклади квітку».
(В серединці квітки
написана цифра. Діти докладають стільки пелюсток, щоб їхня кількість
відповідала цифрі).
– Буря налякала
жучків-сонечок так, що вони всі поховалися під листочками.
Дидактична гра
«Посади жучка сонечка на свою ромашку»
(Діти рахують,
скільки цяточок на жучку і знаходять ромашку з відповідною цифрою).
– Навели порядок у
Київському зоопарку.
Діти, скажіть, а що
допомогло вам справитися з усіма труднощами?
(Розум, знання)
– З давніх-давен
всі цінували людський розум і складали про це прислів'я та приказки.
Вправа «Мікрофон».
Здобудеш освіту –
побачиш більше світу.
За одного вченого
дають десять невчених.
– Директор зоопарку
дякує нам, і говорить, що на нас чекає невеличкий сюрприз. Але квитки з Києва
до Прилук на електробус вже інші. Ваше місце ви визначите тоді, коли знайдете
цифру-сусіда.
Дидактична гра
«Знайди сусіда».
– Ось ми і в
дитячому садку.
Вихователь читає
записку:
«Діти, щиро дякую
вам за допомогу. Ось вам ваші заслужені медалі. Хочу, щоб і надалі ви берегли
та охороняли природу нашої планети Земля.
Немає коментарів:
Дописати коментар