У Країні Іграшок
Мета. Вчити дітей
виразно говорити, вибирати образні слова. Розвивати фонематичний слух.
Виховувати позитивні емоції, увагу, самостійність, інтерес до мови.
Хід заняття
– До нас надійшла
телеграма. (Читає). «Якщо ви любите гратися з іграшками, то запрошуємо вас до
чарівної країни іграшок. Ваші улюблені іграшки». Отже в путь тепер пора, На нас
чекатиме там гра. Погляньте, скільки чудових іграшок навкруги! А хто знає
віршики-загадки про іграшки?
(Діти читають
знайомі вірші. Лине музика з чарівної скриньки).
– Мабуть, вона нас
кличе. (Читає). «Я – чарівна скринька, запрошую вас на поле мовних чудес.
Пропоную пограти в цікаві ігри, а допоможуть вам мої помічники-іграшки». Поле
мовних чудес – це місце, де чудеса відбуваються з мовою. А яка наша мова? Як
можна про неї сказати?
(Діти читають вірші
про мову. З-за ширми вистрибує м’ячик).
– Давайте разом з
м’ячиком пограємо в гру «Доповни прислів’я».
(Діти стають у
коло).
• Гостре словечко
коле сердечко.
• Не кидай слова на
вітер.
• Бережи хліб на
обід, а слово на відповідь.
– З чого складається
наша мова? (З речень)
А ви вмієте
складати речення? Давайте спробуємо. Складіть речення з назвами цих іграшок.
(Діти складають
речення. Лине мелодія зі скриньки).
Гра
«Загадки-добавлянки».
Для письма, сказати
прошу,
Що потрібно взяти?
(Зошит)
Б’ють – не плаче,
вгору скаче,
І ніхто йому одначе
Не сказав хоч раз:
«Пробач»,
Бо на те він і є –
(м’яч).
(Вихователь
пропонує дітям відпочити).
Рухлива гра «Миші в
стозі».
(За ширмою співає
порося (механічна іграшка).
– Про що це воно
співає? Що це воно нам принесло. (Читає). «Я хочу стати письменником. І вже написало
багато шедеврів. Ось почитайте».
Гра «Пошук слів»
(виправляють).
1. Настала
жовто-багряна зима. (Білосніжна, люта, сувора, морозна)
2. Випав гарячий
сніг. (Холодний, білий, пухнастий, сріблястий, сліпучий)
– Ось тепер все
правильно.
(Чути сміх.
Вихователь дивиться і дістає іграшку, яка сміється).
– У неї якийсь
папірець. зараз побачимо. Невідомо, як це сталось, тільки звуки заблукали. Скочили
у чужий дім і господарюють в нім. Допоможемо звукам знайти свої місця.
Гра «Звуки
заблукали».
1. Вола мисливець:
«Вір не вір, Мене полює хижий твір». (Звір)
2. Здивувалися коти
– Мишка повная води. (Миска)
– Пограємо ще.
Гра «Яка іграшка
зайва?» (На визначення першого і останнього звуків).
– А які бувають звуки?
(Голосні, приголосні) Які бувають приголосні? (М’які, тверді)
Гра з м’ячем
«Відкинь звук».
(Всі підходять до
скриньки, в ній подарунки для дітей).
Немає коментарів:
Дописати коментар