субота, 29 грудня 2012 р.

Я розкажу про Україну


Я розкажу про Україну

Мета. Закріпити і розширити знання учнів про країну, в якій вони живуть – Україну; виховувати любов до рідного краю.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
Мотивація навчальної діяльності.
Слухання вірша Ліни Костенко «Усе моє, все зветься Україна».
– Сьогодні ми закінчуємо вивчати розділ «Подорож Україною».
III. Повторення і узагальнення вивченого матеріалу.
1. Бесіда про природні зони України.
Робота в групах.
(Вибір спікера)
Інтерактивна технологія «Карусель».
• Пригадайте, які природні зони України ви знаєте?
• Показати на карті природні зони України.
• У якій природній зоні найбільше лісів? (Лісова зона)
• Яка природна зона більш розорана? (Зона степів)
• Яка зона є перехідною між лісом і степом? (Зона лісостепу)
2. «Природні зони України».
Технологія «Асоціативний кущ».
Назва природної зони.
Природні умови.
Рослинний світ.
Тваринний світ.
Рослини і тварини, що потребують охорони.
(Проаналізувати зону лісів).
3. Гра-змагання «Україною».
Клас ділиться на дві команди. Вчитель ставить запитання почергово обом командам. За правильну відповідь очко.
Запитання і завдання:
1) Що то за струмок, який одного разу стер дні? (Ріка Дністер)
2) Яка річка протікає на території вашого села? (Удай)
3) Назвіть найбільше озеро України. (Світязь)
4) З якими країнами межує Україна? (Росія, Молдова, Угорщина…)
4. Робота з контурними картами.
а) Позначити кордони України.
б) Позначити великі промислові міста.
в) Позначити найбільші родовища корисних копалин.
IV. Підсумки уроку.
V. Домашнє завдання.
Написати твір на тему «Я розкажу про Україну» за таким планом:
1. Природні зони мого краю.
2. Водойми мого села.
3. Які визначні місця є у моєму селі.
4. Українські традиції у моїй родині.
5. За що я люблю Україну (своє рідне село).

Немає коментарів:

Дописати коментар