День народження
міста
Мета. Формувати у
дітей поняття про свято – день народження (є в людини та у міста і села).
Формувати у дітей позитивне світосприйняття. Викликати інтерес до нових знань
про рідне місто. Ознайомити дітей з технікою створення аплікації собору.
Розвивати зв'язне мовлення, дрібну моторику рук.
Хід заняття
Малорухлива гра «Ми
завзяті малюки».
Ми завзяті малюки,
Любим мандрувати.
По доріжці напрямки
Будемо крокувати.
(Ходьба по доріжці
«Здоров'я»).
Вихователь.
Послухайте одну цікаву історію.
В лісі на галявині,
Де росте дубок,
Стоїть собі
самотньо
Старесенький
пеньок.
Від пенька
неподалік
Мешкає сорока.
Все-то чує, все-то
бачить
Пташка білобока.
– Де живе сорока?
Вихователь. А ви де
живете?
Діти. В місті.
Дидактична гра.
«Склади слово». (Викласти слово «місто» із кубиків Зайцева).
Вихователь. А що ж
це сорока знає цікавого? Знає, що у дітей є таке свято: «День народження».
– Що це за свято?
– А ви коли
народилися?
– А в кого ще може
бути день народження?
А ось сорока каже,
що день народження ще буває у сіл і міст.
– Як зветься наше
місто?
Діти. Біла Церква.
Вихователь. У Білої
Церкви був день народження 15 вересня.
Дидактична гра
«Прочитай назву міста».
(Діти читають на
таблицях назву міста).
– А що ми дарували
місту на день народження?
Діти. Листівки.
Вихователь. А як ви
гадаєте, чому назвали наше місто Біла Церква?
(Розглядання
скульптурної композиції «Собор»).
Вихователь. Діти,
як ви думаєте, що таке «собор»?
А тепер я
перетворююся на архітектора і почну будувати собор.
(Частковий показ
виконання аплікації. Повний показ складання і вирізання вікон. Демонстрація
послідовності).
Вихователь. А тепер
ви сідайте за столи і уявіть, що ви архітектори, і починайте будувати собори.
(Самостійна робота
дітей, в разі потреби допомога вихователя.).
Вихователь.
Молодці, діти, справилися із усіма завданнями. Побудували гарні собори, ніби
справжні архітектори.
Немає коментарів:
Дописати коментар