Фермерське
господарство дядька Василя
Мета. Закріпити та
узагальнити знання дітей про діяльність сільських працівників-фермерів,
фермерське господарство. Виховувати повагу до праці людей.
Хід заняття
Вихователь. Діти,
ви любите подорожувати? На чому можна подорожувати?
Дидактична гра «Де
і на чому люди подорожують?»
(Імітують рухи
транспорту).
Вихователь. Як
називають людей, які подорожують?
– Як називаються
люди, які вирощують багато овочів, фруктів, розводять свійських тварин і
птахів? Так, це фермери. Пропоную вам відвідати таке господарство, а дорогу до
нього нам вкажуть ці картинки, збираючи які можна також дізнатися, хто живе на
фермі дядька Василя.
(Діти ідуть і
збирають по дорозі картинки. Підходять до макету «Фермерське господарство»).
Вихователь.
Розкажіть що ви бачите?
– З якої сторони
відносно до будинку знаходиться поле? Ферми? Господарський двір? Садок?
(Відповіді дітей).
Вихователь. Хто
живе на фермах?
(Знаходимо тварин і
птахів на макеті).
– Як називають цих
тварин і птахів?
(Свійські)
– Як доглядають за
тваринами?
Дидактична гра «Відгадай,
хто це?»
1. П’ятачок, гачок,
рожева спинка, ратиці – це ... (свинка)
2. Гребінець,
шпори, довгий хвіст, кукурі-ку – це ... (півень)
(Діти відгадують
тварин, називають їх, імітують їхні рухи).
Вихователь. Фермер
багато працює; дбає про землю. Хто йому допомагає? працює в полі, оре землю –
тракторист; збирає жито, пшеницю – комбайнер.
(Розгляд картин
«Професії людей»).
На яких машинах
працюють фермери?
Відгадайте.
Ходить полем з краю
в край,
Ріже чорний
коровай.
(Трактор)
По полю бродить,
Зерно молотить,
Жне, косить –
Хліба не просить.
(Комбайн)
Гра «Добре чи
погано?».
(Вихователь
пропонує дати оцінку
висловам про
ставлення людей до природи).
• Дядько Сергій
збирає врожай гарбузів.
• Дядько Петро
забув дати їсти поро сятам.
• Фермер випустив
коней пастися. Вихователь. Ось ми з вами побували у фермерському господарстві.
Чи хотіли б ви працювати фермером? Запам'ятати ось такі слова.
• Будеш трудитися —
будеш кормитися.
•
Удосвіта встанеш – більше зробиш.
Немає коментарів:
Дописати коментар