Дорожні знаки та
їхні групи
Мета. Ознайомити
учнів з групами дорожніх знаків, їх значенням, місцем встановлення. Розвивати
творче мислення. Виховувати культуру поведінки на вулицях міста. Виховувати
бажання знати і виконувати правила дорожнього руху.
Хід уроку
I. Організація
класу.
Випадок з
однолітком.
Петрик добре знав
правила поведінки на вулиці, але, на жаль, не завжди їх дотримувався. Дорогою
їхала вантажна машина. Петрик вирішив покататися на ній. Причепився до заднього
борту і поїхав. Раптом машина різко зупинилася. Петрик не втримався і впав. І
сталося нещастя...
– Діти, як ви
думаєте, що могло статися у даній ситуації?
Лише через три
місяці Петрика виписали з лікарні. Усе літо він ходив на милицях. Його друзі
купалися, їздили на велосипеді, гралися на подвір’ї і у різні ігри, весело сміялися,
а Петрик сидів удома.
– Як ви думаєте, за
що сам себе покарав Петрик?
II. Мотивація
навчальної діяльності.
III. Гімнастика для
розуму.
Якою мовою говорить
місто? З ким місто розмовляє?
Розв’язати ребус:
Ми дорожні знаки,
Нас потрібно знати
Водіям і пішоходам.
Місто розмовляє з
транспортом і пішоходами.
ІV. Повідомлення
теми і мети уроку.
V. Опрацювання
нового матеріалу.
Розповідь учителя:
З давніх часів люди
допомагали подорожнім. Спочатку вздовж дороги забивали палиці, а потім яскраво
розфарбовані стовпчики. Пізніше на стовпчики прикріплювали квадрати, круги або трикутники
з якою-небудь «підказкою» про дорогу. Їх і назвали дорожніми знаками. Щоб легше
й швидше розпізнати знаки, їх розділили на 7 груп, надавши кожній свого
особливого кольору і форми. Попереджувальні знаки намальовані чорною фарбою на
білому тлі. Більшість з них зображуються на трикутниках з червоним облямуванням.
Знаки пріоритету (пріоритет – перевага). Вони вказують, де головна дорога, де
її кінець, показують, який транспорт має перевагу в русі. Заборонні знаки схожі
на червоне око світлофора. Вони розміщуються в колі з червоною облямівкою або
червоним тлом. Наказові знаки, що вказують обов’язкові напрями руху або
дозволяють його на окремих ділянках доріг пішоходам, велосипедистам чи водіям
іншого транспорту. Інформаційно-вказівні знаки не наказують, не забороняють, а
тільки вказують і допомагають. Знаки сервісу, тобто обслуговування, допомоги.
Їх всього 16. Ці знаки допомагають довідатись, де і яку послугу можуть надати. Таблички
до дорожніх знаків. Ці таблички пишуться тільки на білому фоні і можуть
вказувати на відстань до якогось об’єкта, на час дії знаку та інше.
VI. Закріплення
знань.
– То на скільки
груп поділяються дорожні знаки?
– Хто назве всі
групи?
VII. Хвилинка
відпочинку.
Загадка.
Підморгне зеленим
оком – ми йдемо.
Підморгне червоним
оком – стоїмо.
(Світлофор)
– На що вказують
три кольори світлофора?
VIII. Робота з
навчальним посібником.
Група 1 – Про
дорожні знаки яких груп йдеться в статті?
Група 2 – Про які
групи дорожніх знаків не зазначено в статті?
ІХ. Бліцтурнір
(змагання між командами).
Блакитний
прямокутник у середині якого білий квадрат з червоним хрестиком. Що це означає?
(Медичний пункт)
Який знак вас
напоїть? (Питна вода)
Місце, де на вахті
стоїть міліціонер? (Пост ДАІ)
Х. Робота на
папері.
Намалювати один із
знаків, підписати його і вказати, до якої групи він на лежить.
ХІ. Вирішення ситуацій
проблемного характеру.
Вчитель зачитує
ситуацію, діти розповідають, що потрібно робити.
ХІІ.
Фізкультхвилинка.
ХІІІ. Гра «Дорожнє
лото». (По групах дітей)
XIV. Повторення
знайомих дорожніх знаків.
1. Діти називають і
показують знаки, що відповідають змісту кожного віршика.
а) Закінчились
уроки,
В табель вписані
оцінки.
За хвилину – двісті
кроків
До трамвайної
зупинки.
б) Розрослись
каштани, липи.
Без зупинки тут не
можна.
СТОП – ці літери
великі
Здалеку побачить
кожний.
2. Робота в
робочому зошиті.
Самоперевірка.
XV. Підсумок уроку.
ХVІІ. Домашнє
завдання.
Немає коментарів:
Дописати коментар