Математика 1 клас
Тема: Випадок додавання і віднімання чисел , пов’язаних з нумерацією. Елементи трикутника. Творча
робота над задачею.
Мета: ознайомити з поняттям «вершина кута»; формувати навички додавання і
віднімання чисел на основі нумерації, із застосуванням переставної властивості
додавання ; удосконалювати вміння розв’язувати задачі ; розвивати логічне
мислення ; виховувати бажання вчитись
Хід уроку
І. Контроль, корекція та закріплення знань
1. повторення
нумерації в межах 100. Попереднє та наступне число, «сусіди» числа
По троє числа в ряд стояли,
Але «сусіди» повтікали!
Назвіть пропущені
числа:
40
|
59
|
80
|
2. виконання завдання 71 на с. 120 підручника
3. виконання завдання 75 на с. 121 підручника
8
|
2
|
9
|
- як би ви
поміняли місцями ці числа щоб найшвидше
й найзручніше обчислити суму?
2+9+8=2+8+9=10+9=19
ІІ. Опрацювання нового матеріалу
1.
Виконання
завдання 76 на с. 121 підручника
2.
Тренувальні
вправи на закріплення вивченого прийому.
Як ці числа поміняти,
Щоб зручніш було додати?
39
|
5
|
1
|
60
|
8
|
10
|
7
|
15
|
5
|
39+1+5
60+10+8
15+5+7
3.
З’ясувати
поняття сторона , кут , вершина кута
- які ви знаєте многокутники? (трикутник, чотирикутник, п’ятикутник,
прямокутник та ін.)
- чому трикутник має таку назву? ( бо він має три кути)
- скільки сторін у трикутника ? (теж три)
- А в чотирикутника скільки кутів ? Сторін? (4)
Скільки кутів скільки й сторін
ІІІ. Розвиток і закріплення знань ,
повторення вивченого
1.
Виконання
завдання 72 на с. 121
2.
Виконання
завдання 73 на с. 121
Визначення типу задачі
(знаходження невідомого доданку)
22-10= 12(учн)
3.
Виконання
завдання 77 на с. 121
Пояснення складених за умовою
виразів
4.
Виконання
завдання 78 на с. 121 9 (усно)
ІV. Підсумок уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар