Тема: Водойми рідного краю
Мета: ознайомити з видами водойм, їхніми жителями; показати значення водойм рідного краю для населення і для природи; розширювати словниковий запас учнів; розвивати спостережливість, увагу; кмітливість, мислення; виховувати екологічну культуру, шанобливе ставлення до водойм, прагнення знати і вивчати свій край.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
• Бесіда
- де на планеті є вода?
- на що вода може перетворитись?
- чому кажуть, що воду необхідно берегти?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
• Слово вчителя
Подивіться на слово ВОДОЙМИ.(картка на дошці)
- яке слово в ньому заховане?
Сьогодні на уроці ми дізнаємось що таке водойми і які водойми є на нашій місцевості
ІV. Спільне відкриття нових знань
• Введення поняття «водойми»
- як ви розумієте слово «водойми»?
• Робота з загадками
Не скляний і не з металу, Біжить, біжить – не вибіжить,
А прислухайтесь - дзвенить. Тече, тече – не витече.
Риє землю він розталу, пливе, пливе – не випливе.
Ніг немає,а біжить. Весною розливається,
(струмок) а взимку одягається.
(річка)
Висновок : Водойми – це місця у природі з водою: річки, ставки, озера, джерела, моря, океан
• Бесіда
- чи є водойми в нашому селищі? Де ви їх бачили?
- як називається річка яка протикає через Олександрівку?
(вивішується ще одна табличка ТЯСМЕН)
Більшість людей вважають що в парку і на березі річки найкраще відпочивати. Саме через водойму це місце приваблює і дорослих і дітей влітку тому що тут прохолодний пляж. Узимку можна влаштувати перегони на санчатах та ковзанах.
• ГРА « спіймай рибку»
(на дошці малюнки риб)
Учні мають назвати риб які живуть у водоймах рідного краю «спіймати рибку» Спіймана рибка знімається з дошки.
• Бесіда
1. Які птахи живуть біля наших водойм?(дикі качки, лелеки,лебеді)
2. Чим їх приваблює річка?
Дослідження зовнішнього вигляду птахів водойм. Робота в парах
Учні розглядають малюнки птахів, роблять висновок про пристосування його до плавання , ловлі риби.
Фізкультхвилинка
• Бесіда
Тясмин – це річка. А з чого починається річка?
• Робота з загадками
Серед села корито із під гірки з –під крутої
Водою налито, прокидається норою
Біля нього вербичка пухнаста та й до моря розтіка
І калина гілляста через лози по ярах
І малеча і дорослі (джерела)
Часто йдуть до нього в гості
(озеро)
Навкруги вода, а – з питтям - біда (море)
• Слово вчителя
Учитель пояснює чим озеро відрізняється від ставка, чим джерело відрізняється від ставка
• Робота з підручником
Бесіда за мал.. 1 про водойми
Бесіда про забруднення людьми водойм (мал. .2)
• Робота з зошитом
Виконання завдання 1 на с.32
V. Підсумок уроку
До яких водойм ви б хотіли потрапити?
Немає коментарів:
Дописати коментар