понеділок, 15 квітня 2013 р.

Математика 1 клас Тема: закріплення додавання і віднімання . Додавання і віднімання , пов’язаних з нумерацією


Математика 1 клас

Тема: закріплення додавання і віднімання . Додавання і віднімання , пов’язаних з нумерацією
Мета: ознайомити з прийомом додавання і віднімання виду : 50+6; 56-50, що ґрунтується на десятковому складі  числа, та круглих чисел; закріпити прийоми  обчислення  на основі знання нумерації( додавання і віднімання 1); формувати навички розв’язувати задачі із величинами; розвивати увагу, пам'ять; формувати бажання вчитись
Хід уроку
І. Контроль, корекція й закріплення знань
1. Виконання завдання 80,81,84 на с. 122 підручника
2. розв’язування віршованої задачі (усно)
Жолудів аж сім десятків
Назбирали поросятка.
Три десятка вранці з’їли.
Скільки на обід лишилось?
(40)
ІІ. Опрацювання нового матеріалу
1.       Вивчення нового прийому додавання і віднімання круглих чисел
Заміна в попередній задачі слово десяток на двоцифрове число
7 д.- 3 д.=4д.
70-30=40
2.       Виконання завдання 85 на с.122 підручника
Діти коментують розв’язання задачі: 40 зменшити на 30- це означає 4 дес. Зменшити на 3 дес . дорівнює 1 дес або 10
3.       Виконання завдання 82 і 83 на с.122
4.       Ознайомити з прийомом додавання і віднімання на основі десяткового складу числа
Як до круглих чисел додати одноцифрове?. Наприклад, 40+6 – це 4 дес. І 6 одиниць, тобто число 46
Потренуємось:
80+5                  70+7                  60+8               30+7
Як від двоцифрового числа відняти його одиниці? Наприклад, 46-6. Уявіть його у вигляді розрядних доданків 40 і 6
Якщо від 46 відняти 6 то буде 40
Потренуємось:
56-6             85-5           38-8     92-2
Як від двоцифрового числа відняти його десятки? Наприклад, 46-40 так само 46 – це 40 і 6 , якщо відняти 40 то залишиться 6
Потренуємось :
56-50          85-80             38-30              92-90
5.       Виконання завдання 79 на с. 122
ІІІ. Розвиток і закріплення знань, повторення вивченого
1.       Виконання завдань 86 87, с.122
2.       Виконання завдання на с. 37 №1 зошита з друкованою основою
ІV. Підсумок уроку
Розв’язання віршованих задач
Тридцять сім – це три десятки і сім одиниць – скільки зерен пшона я приніс для синиць.
Тридцять зерен склювали вони й полетіли?
Скільки зерен вони не доїли?

Немає коментарів:

Дописати коментар