Тема: письмова нумерація чисел сумою розрядних
доданків. Розв’язування задач на знаходження суми та невідомого доданку
Мета: формувати навички розкладання двоцифрового числа на розрядні доданки,
застосовування переставної властивості для додавання кількох доданків, що
включають круглі числа та одноцифрові числа; вправляти у складанні і
розв’язанні задач, у визначенні кількості сторін, кутів і вершин многокутників;
розвивати просторову уяву; виховувати бажання вчитись
Хід уроку
І. Контроль, корекція та закріплення знань
1. повторення
правил знаходження невідомого доданку, зменшуваного і від’ємника.
2. виконання
завдання 124 на с. 129 підручника
3. виконання
завдань 125 і 126 на с. 129
Порівняння задач
- що спільне в цих задачах?(вони про Петрика і аркуші паперу, у них однакові числа)
- що в них різне? (запитання)
- що знаходили в першій задачі?(невідому остачу)
- що знаходили в другій задачі?(невідоме зменшуване)
Такі задачі з
однаковими числовими даними, але з різними запитаннями, називаються
взаємооберненими.
ІІ. Опрацювання нового матеріалу
1.
Ознайомлення
з терміном розрядні доданки( за завданням 122 на с. 128)
Запис двоцифрових чисел у вигляді
суми розрядних доданків за
зразком
2.
Виконання
завдання 123 на с. 129
Правило
додавання : СПОЧАТКУ ДОДАЮТЬ ДЕСЯТКИ, А ПОТІМ ОДИНИЦІ.
ІІІ. Розвиток і закріплення знань, повторення
вивченого
1.
Виконання
завдання 128 на с. 129
- Скільки років Катрусі?(9)
- а брату? (невідомо. Це запитання задачі)
- що відомо про вік брата? (нічого)
- а про вік сестри? (вона на три роки молодша за брата)
- хто старший? (брат)
- На скільки років брат старший?(на три)
- як знайти його вік?(додати)
- чому ми маємо додавати а не віднімати?( бо ми знаходимо вік брата, а
слово молодша ,стосується сестри.)
2.
Виконання
завдання 127 на с. 129
ІV. Підсумок уроку
- сподобався вам
урок?
Немає коментарів:
Дописати коментар