пʼятниця, 19 квітня 2013 р.

Природа 1 клас Тема: які рослини ростуть у лісах мого краю


Природа 1 клас

Тема: які рослини ростуть у лісах мого краю
Мета: збагатити знання учнів  про рослинний світ  лісів рідного краю, закріпити поняття «дерева», «кущі», «трав’янисті рослини»; розвивати пам'ять, увагу, спостережливість; виховувати бережливе ставлення до природи рідного краю, бажання досліджувати його і знати.
Хід уроку
І.Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
·        Слово вчителя
Подивіться хто несподівано завітав до нас у гості? Колобок. Він прикотився із російської народної казки і питає чи відрізняється ліс нашого краю від того що він зустрічав лисичку.
·        Бесіда
1.     А ви любите ходити до лісу?
2.     Яку користь приносить ліс?
(ліс як пилосос, вбирає тонни пилу. Збагачує повітря для нас киснем.)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
·        Проблемне запитання
Чому про ліс говорять» Навесні веселить,улітку холодить, восени годує, а взимку гріє?»
·        Повідомлення теми та мети уроку
Сьогодні ми разом з колобком здійснимо екскурсію нашим чудовим лісом і дізнаємось багато цікавого про нього та його зелених мешканців.
ІV. Спільне  відкриття нових знань
·        Робота з підручником
Опрацюйте текст за мал.. 1-2 підручника
(після опрацювання вчитель показує фото лісу)
·        Завдання
1.     Розкажіть колобку про дерева, які ви знаєте.
(учні називають горобину, клен, дуб,липу)
2.     Колобок каже що помітив кілька дерев ,які він знає. Відгадайте їх.
Живе один батько і тисяча синів, всім шапки справляє, а собі не має.
[ Відповідь ]
     Дуб і жолуді
Маю листя зелененьке,
Гнучкі ніжки –віти
Білу кору стан тоненький
Як я звуся діти?
(берізка)
·        Розповідь вчителя «граб»   «бук»   «дуб»
·        Бесіда,
що ви запам’ятали?
Які дерева ми з вами розглядали : хвойні чи листяні?
·        Гра»їстівні – не їстівні»
У народі кажуть де дуби – там гриби. Може і ми грибів назбираємо?
·        Бесіда
як називаються гриби що ростуть під дубом?
А під березою?
Чи знаєте ви як правильно збирати гриби?
·        Бесіда за малюнком
Розгляньте малюнок 4 в підручнику
·        Дослідження учнів
Наш колобок покотився на галявину квітів
- ознайомлення із значенням квітів
Дівчатка на Поділлі дуже люблять плести віночки, а як ви думаєте яку квітку хотіли вони вплести у свій вінок?
(дзвіночки  - символізують вдячність,ромашка – символ миру та кохання, барвінок – символ життя, мак – символ молодості, незабутки символ вірності, волошки – символ вірності та постійності)
3.     Дослідження лісового гербарію
Більшість трав’янистих рослин нашого лісу квітують із червня по серпень)
Це звіробій, пижмо, золототисячник, гвоздика
Фізкультхвилинка
-         Ознайомлення з кущами
Притомився наш колобок і сів посидіти під кущем
Вчитель розповідає про «ожину» «ліщину» «вовчі ягоди»
-         Робота з підручником
Розгляньте малюнок . 3 кущі які ростуть у лісі
-         Розповідь вчителя
Щось довго ми гуляємо по лісі. Як дізнатись в лісі котра година? Сорока підкаже що потрібно піти до кульбабки на галявину. Кульбабка завжди знає час, від літньої спеки в неї завжди закриваються пелюстки. Об 11-й годині вони закриваються зовсім
V. Закріплення вивченого матеріалу
Опрацювання завдання на с. 38 зошит
VІ. Підсумок уроку
Ось і закінчилась наша екскурсія. Колобок вдячний нам. Що корисного ви взяли для себе за урок?

Немає коментарів:

Дописати коментар