Урок-бал
Тема: «Повторення вивченого матеріалу про звуки і букви.
Повторення алфавітних назв букв. Звуко-буквені зіставлення у словах».
Мета: закріплення вміння читати слова й тексти з вивченими
буквами; виробляти вміння читати тексти з пропущеними буквами; поповнювати
словниковий запас; вдосконалювати навички виразного читання, розвивати
пам’ять, увагу, спостережливість; виховувати товариськість, позитивне
ставлення до навчання.
Обладнання: карта королівства Читландії, силуети казкових героїв,
електрифікована таблиця для звуко-буквеного порівняння у словах, таблиці для
читання, буквені віяла, квітка-самоцвітка.
Піп уроку: урок узагальнення та систематизації знань, умінь.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Учитель
Всі почули ви
дзвінок.
Він покликав на
урок.
Кожен з вас вже
постарався,
До уроку
приготувався.
Тож девіз тепер — читаймо
Та урок вже починаймо.
(Девіз записаний на дошці.)
Красиво читаємо,
Чітко
розповідаємо,
Мову свою
розвиваємо.
II.
Повідомлення теми і мети уроку
—
Сьогодні у нас
незвичайний урок-бал. Сьогодні ми зробимо ще один крок в країну відому, в
країну чудес, в країну Читландію.
Чи готові ви вирушити на бал до королівства Читландії?
— Тож будемо крокувати швидко, щоб не запізнитися.
III.
Проведення балу
1.
Запрошення на
бал.
На цьому
чудовому святі Місце знайдеться гостям усім:
Гномам чарівним,
веселим Казковим героям,
Квітам пахучим, дорослим й малим.
У чарівному
палаці,
Де чудесних мрій
багато,
Всіх нас
господарка зібрала На велике пишне свято.
Всіх, хто уміє
швидко читати,
Думати любить і
міркувати,
Правильну відповідь Вмить
відшукати.
Королева хоче
бал розпочати І гостей дорогих привітати.
Вже вона й
з’явитись готова,
Але є ще одна
умова:
Вам завдання
задали додому Перепустки створити чудові.
Мусять бути ще
букви довільні,
Що в малюнках
сховались привільно,
Чи готові ви їх показати?
—
Так? Дуже добре!
Бал можна почати. Її Величність королева Читландії!
Королева. Я рада вітати вас, любі діти, у своєму
королівстві. Я впевнена, що ви навчилися читати, гадаю, ви вже самостійно читаєте
дитячі книжки й познайомилися з багатьма казковими героями. Сьогодні на свято
запрошені казкові герої. Бажаю вам швидко і правильно читати. Пам’ятайте, що
книги читати — багато знати.
Учитель. Покажіть, діти, наші перепустки. Прийми,
Королево, їх у дарунок.
Королева. Запрошення на бал отримали всі гості. Я в
них вказувала імена. Відгадайте свої імена у словах:
|
|
2.
Прихід гостей.
— Час з’явитися і гостям на бал. Королівство чекає на
них, щоб палати заповнилися піснями і сміхом.
Він
сміливий і веселий,
Дружать
з ним П’єро, Мальвіна,
Шкода, що не любить школу
Дерев’яний... (Буратіно).
—
Отже, Буратіно —
перший гість балу.
Завдання № 1
—
Буратіно приніс в
дарунок Королеві покривало. Але що це? Дірки? їх, мабуть, вигризла криса
Шушара. Але нам під силу їх полатати. Треба назвати лише букви правильно.
Скільки в мові букв, що позначають голосні звуки?
—
Назвіть букви, що
позначають два звуки.
—
Скільки голосних
звуків? Перерахуйте.
Завдання № 2
—
Буратіно часто
встромляє носа не в свої справи, а від цього у нього бувають неприємності. А
сьогодні він всунув свого носа у слова. Здогадайтеся, в які слова?
т е□□□ машиПППт м і □□□т р
каПППтра Д
□ □ □ т е р
—
Яке зі слів
означає назву річки?
—
Назвіть найбільшу
річку України.
—
Яка річка тече у
межах нашого міста?
—
Пригадайте, які
ви ще знаєте річки України.
Завдання № З
Уже п’ять ГІ Я
гуляю 1.
Apia моя І не знає,
Де я.
— Першу частину вірша читаємо весело, а другу, що
стосується родини,— читаємо сумно.
—Буратіно, як бачимо, вчасно прибув, а інші гості
чомусь запізнюються.
Завдання № 4
—
Візьміть список
телефонів гостей, за якими потрібно подзвонити. Для цього треба прочитати
імена казкових героїв і провести лінії від імені кожного героя до його
зображення на малюнку.
Ведмідь Іванович 54-76-91 Лисиця Аліса 56-87-93
|
|
— До кого ми додзвонилися? Хто прибуде на бал прямо
зараз?
Він звірят усіх
лікує,
Від халеп різних
рятує
І зайчат, і
мавпенят,
Бегемотів,
тигренят.
Вилікує він за
мить
Все, що в звірів так болить,
Наш добрий лікар... (Айболить).
Завдання № 5
— Нам треба допомогти лікарю Айболиту вилікувати
тварин, але хворі від сильного болю забули власні імена.
Вставимо
пропущені букви в назвах тварин за допомогою буквених віял.
Верблю...... лон
ле... бегемо... носорі......... ебра.
Завдання № 6
— Для лікування лікарю Айболиту потрібні ліки. Хтось
неправильно підписав їх. Поновимо назви ліків.
ьзам арутскім
тниб атав иклугіп
Завдання № 7
— Існують музичні слова, які містять ноти. Проспівайте
ноти. Зараз вставте ноти — і ви дізнаєтесь, про яку тварину Африки йдеться. Олівець,
який завітав на бал, допоможе намалювати портрет цієї тварини.
...ртух жира...
начепила —
Готує ... к д...
крокодила.
Фізкультхвилинка
— Африканські звірі, яких вилікував Айболить,
пропонують нам відпочити, зробити зарядку.
Рано-вранці
крокодили
На зарядку всі
ходили.
А за ними
вирушали
Тигри, леви і
шакали.
Поспішали
кенгуру,
Несли в сумках
дітвору.
Антилопи і
горили
Теж зарядку там
робили.
Слон поволі,
наче робот,
Піднімав
могутній хобот.
Навіть літній
вже удав
Довгу шию
вигинав.
Раз і два, і
три, й чотири —
Присідали
крокодили.
Лиш ледачі бегемоти
Не вилазили з болота.
— Хто ж наступний гість Королеви?
Бабуся онучку
дуже кохала,
Шапочку червону
їй подарувала.
Дівча ім’я
забуло сказати.
Ну, відгадали як її звати?
Завдання № 8
—
Червона Шапочка
понесла бабусі пиріжки. Давайте дізнаємося, в який день тижня вона ходила до
бабусі. Спочатку на листку календаря прочитаємо назви днів тижня:
ділокеноп
|
роковівт
|
т а с у б о
|
адресе
|
я ц п я т и н
|
в е р ч е т
— Вона понесла гостинці бабусі в останній день тижня.
Який це день?
Завдання № 9
— Червона Шапочка йде по лісу, а назустріч їй — вовк. (На дошку
вивішую таблицю.)
Вовк дуже голодний від самого рання:
Боїться ходити на полювання.
— У цих віршованих рядках нові слова сховалися
всередині слів і на межі їхніх з’єднань. Спробуйте знайти їх.
Відповідь: гол, гора,
голод, сам, тин, дитина.
Завдання №10
—
Дівчинка любить
гратися різними іграшками. Подивіться уважно на таблицю, визначте звукову
модель кожного слова.
(Вивішую електрифіковану таблицю.)
метелик
|
|
лялька
|
|
гном
|
|
м’яч
|
|
піраміда
|
Завдання №11
— Королева Читландії доброзичлива, гостинна. Запросила
багато гостей. Крім казкових героїв, вона запросила й тварин. Дізнаємося,
якими якостями володіють її гості. (На одній половині дошки портрети
тварин, на іншій — слова, що їх характеризують.)
лисиця
|
працьовита
|
сова
|
хитра
|
верблюд
|
повільна
|
бджілка
|
незграбний
|
собака
|
витривалий
|
черепаха
|
мудра
|
ведмідь
|
вірний
|
—
Читаємо слова
голосом лисички — тоненько, улесливо.
—
Читаємо слова
голосом ведмедя — грубо, басом.
Завдання № 12
—
На бал поспішала
Білосніжка, але вона заблукала разом з гномиком у лісі. Вони збирали весняні
квіти для Королеви.
Допоможемо Білосніжці й Королеві зустрітися! Треба поставити
слова на таблицю. Перше слово починається на букву «а», а наступне — на
кінцеву букву слова, яке поставили на таблицю, і так далі:
Білосніжка
(автобус, син,
намисто, огірок)
Завдання № 13
— Які ж квіти назбирала Білосніжка для Королеви? Назви
квітів записані в азбуці. Розкриємо її, поглянемо. От лихо!
На підлозі мишка
Підібрала книжку.
Сторінки
гортала,
До дірок читала.
—
Відомо, як мишка
читала книжку,— взяла й повигризала дірки. На парті у вас картки із зображенням
квітів. Я показую вам назву
квітки, в якій пропущені букви, а ви мені — малюнок квітки.
Так ми побачимо, які квіти подарувала Білосніжка Королеві.
т □ льп □ н р □
ст.
дзв ПнПчк пр
П л П ск
ф □ лк п
□ ден □ жн □ к
—
Білосніжка
зрозуміла, що вміти читати це добре, тому що не треба звертатись до когось по
допомогу.
Завдання №14
Читаємо за стрілочками.
IV.
Підсумок уроку
—
Королева рада
була бачити усіх гостей. Скінчився наш урок-бал. Він міцніше нас здружив з
читанням. Та настає час прощання. Хай горить у ваших очах вогник знань. Ми з
вами ще зустрінемося у королівстві Читландії.
Подивіться на квітку-семицвітку.
—
Вона спала під
час балу, а тепер вона відкрила свої пелюстки. На пелюстках написані букви.
Кожен з вас, хто був на уроці,— молодець!
На згадку Королева Читландії дарує вам книжки, на
сторінках яких ви познайомитесь з новими казковими героями.
До скорої зустрічі в Читландії, друзі,
В такому ж хорошому, щирому крузі.
Немає коментарів:
Дописати коментар