Математика 1 клас
Тема: година. Хвилина. Визначення часу за
годинником з точністю до години
Мета: ознайомити з одиницями вимірювання
часу – годиною і хвилиною, співвідношення між ними, учити визначати час у годинах за стрілками годинника;
формувати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення ; виховувати
здатність цінувати час
Хід уроку
І. Контроль, корекція й закріплення знань
Бесіда про
одиниці вимірювання часу
- якими одиницями
вимірювання часу ми користуємось , коли відзначаємо свій день народження? (рік)
- скільки місяців
триває рік?(12)
- а скільки тижнів триває місяць? (чотири)
- скільки діб у
тижні?(7)
- назвіть частини
доби? (ранок, день, вечір, ніч)
- коли
починається нова доба?(опівночі)
- скільки годин
триває доба?(24)
ІІ. Опрацювання нового матеріалу
1.
Ознайомлення
з одиницями вимірювання часу- година і хвилина
Годинник цокає і в такт
Секунди відбиває
За 60 таких «тік – так»
Хвилина пропливає.
А 60 хвилин спливуть –
То пройде вже година,
В годині 60 хвилин,
Запам’ятай, дитино!
- скільки триває година? (60 хв)
- а скільки триває хвилина? (60 с)
- чи знаєте скільки хвилин триває урок? (35 хвилин)
2.
Ознайомлення
з визначенням часу за моделлю годинника
- скільки годин триває доба?(24)
Тому на годиннику 12 поділок, позначених цифрами, адже 12 і 12 - це 24, тобто 12 годин - це лише пів доби.
За добу годинникова стрілка(коротка) проходить циферблат двічі(демонстрація
на моделі годинника)
Тому на кожній годині за добу вона буває двічі, тож буває, скажімо, 9-та
година ранку, коли ви вже в школі, а буває 9-та вечора, коли час лягати спати.
Це вже час коли доба от - от скінчиться, - 21-ша година доби.
3.
Виконання
завдання 116 на с. 127 підручника
- визначте час , який показує годинник.
4.
Виконання
завдання 115 на с. 127 підручника
- чому дівчинка визначила час двома способами - 2 год, і 14 год?
Послухайте віршик, який допоможе вам здогадатись
В сови о 2 ночі
Відкриті круглі очі.
Вона полює, не до снів!
Впіймати мишку для синів!
А в нас о 2 дня обід.
А от в ночі нам спати слід.
- тепер здогадались?Друга година – це день чи ніч?(ніч, бо доба лише
почалась)
- а 14 година? (це день)
- як на годиннику показати 12 дня?
ІІІ. Розвиток і закріплення знань,
повторення вивченого
1.виконання завдання 117 на с. 128
- скільки було абрикос? (100кг)
- на скільки стало менше після сушіння?(на 70 кг)
- що означає зменшити? (відняти)
- як розв’язується задача?(відніманням)
- скільки стало після сушіння? (100-70=30. 30 кг)
2. Виконання завдання 120 с. 128
Повторення правил знаходження невідомого доданка
3. виконання завдання 119, 118на с. 128
4. виконання завдання 121 на с. 128
Логічне завдання вимагає уточнення , що в усіх шести прикладах однакові
фігури означають і однакові цифри
Відповідь :
7-5=2 2+2=4
6-5=1 5+5=10
4+2=6 1+6=7
ІV. Підсумок уроку
- чи сподобався вам наш урок?
Немає коментарів:
Дописати коментар