понеділок, 15 квітня 2013 р.

Математика 1 клас Тема: зв'язок між компонентами дій віднімання. Розв’язування задач на знаходження невідомого зменшуваного доданку


Математика 1 клас

Тема: зв'язок між компонентами дій віднімання. Розв’язування задач на знаходження невідомого зменшуваного доданку
Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження невідомого  зменшуваного та від’ємника, вправляти в порівнянні виразу та числа, двох виразів, удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення ; виховувати бажання вчитись
Хід уроку
1. Виконання завдання 107 на с. 126 підручника
- як називаються числа при відніманні?
Робота з таблицею
Висновки.
·         Якщо від зменшуваного відняти різницю, одержимо від’ємник
·         Якщо до різниці додамо від’ємник , одержимо зменшуване
2. виконання завдання 106 на с. 125 підручника
- за яким правилом знайшли зменшуване? Від’ємник?
3. виконання завдань 104 на с. 125, 108 на с. 126 підручника
Порівняння задач
- що знаходили в цих задачах? Якого вони типу?( у задачі 104 – задачі  на знаходження остачі та на знаходження зменшуваного. Задача 108- на знаходження від’ємника)
ІІ. Розвиток і закріплення знань, повторення вивченого
1.       Виконання завдань 110 на с.126 підручника (самостійно)
- якою дією ви розв’язали задачу?
- що в цій задачі знаходили? (невідомий доданок)
2. виконання завдання 113 на с. 127 підручника (усно)
- які фігури вирізав Дмитрик?
- скільки в Мишка  трикутників?
- скільки всього фігур вирізав Дмитрик? (7)
- скільки всього фігур вирізав Мишко?(6)
- у кого більше і на скільки?
Висновок : ця задача – на різницеве порівняння чисел.
Повторення правил : щоб знайти на скільки одне число більше чи менше за інше, треба від більшого числа відняти менше.
 3.Виконання завдання 112 на с. 127 підручника
- назвіть буквами найбільшу сторону (АО)
- якої вона довжини? Виміряйте(7 см)
- яка сторона найкоротша? (МО)
- виміряй її довжину. (1 см)
- на скільки сторона АО довша ніж МО? (на 6 см)
4. виконання завдання 105 на с. 125 підручника
1)послідовність чисел від 20-10
2)послідовність непарних чисел від 1 до 15
3)послідовність парних чисел від 2 до 16
5. виконання завдань 119 на с. 126  підручника
6. виконання завдання 111 на с. 126 підручника (самостійно)
ІІІ. Підсумок уроку
- як знайти невідомий від’ємник?

Немає коментарів:

Дописати коментар