ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ ПЕРШОГО СТУПЕНЯ. САМОСТІЙНА РОБОТА
Мета: закріплювати вміння учнів виконувати дії додавання і віднімання над багатоцифровими числами; вчити узагальнювальних прийомів розв’язування задач; розвивати уважність; інтерес до предмета.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Математичний диктант
— Записати числа, підкреслити в кожному клас тисяч.
475 344; 43 024; 320 000; 4015; 636; 80 000.
— Записати тільки відповіді.
- Сума чисел 380 і 280.
- Різниця чисел 720 і 360.
- Невідоме число збільшили на 35 і отримали 170. Знайдіть невідоме число.
- Якщо від числа 720 відняти невідоме число, отримаємо 500. Чому дорівнює невідоме число?
- Довжина прямокутника 15 см, ширина 25 см. Записати периметр.
- В автобус уміщується 39 чоловік. Скільки треба автобусів, щоб за один рейс перевезти 156 чоловік?
Відповіді: 660; 360; 135; 220; 80 см; 4 автобуси.
III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Гра «Ланцюжок»
Завдання 421 (усно, «ланцюжком»)
35 – 7 – 8 = 20 40 – 8 • 2 = 24 58 – 8 + 16 = 66
42 + 8 – 14 = 36 40 : 8 • 2 = 10 56 : 8 + 17 = 24
2. Самостійна робота
Завдання 422 (з наступною взаємоперевіркою в парах)
5 км 600 м = 5600 м 4 м = 400 см
2 км 80 м = 2080 м 10 м 5 см = 1005 см
1000 см = 10 м 300 мм = 30 см
8 м 20 см = 820 см
Завдання 423
1 варіант — перший стовпчик;
2 варіант — другий стовпчик.
3. Робота над задачами
Завдання 424
Учні розглядають і коментують задачу з буквеними даними.
Завдання 425 (колективно)
Учні вивчають задачу, складають короткий запис, один учень працює біля дошки.
а — перше число
а • 4 — друге число
а + а • 4 — сума чисел, якщо а = 224, то 224 + 224 • 4 = 1120
Завдання 426
Учні розглядають короткий запис і складають умову. Аналізують задачу від питання до даних.
Учні з високим і достатнім рівнем знань можуть розв’язувати задачу самостійно. Слід звернути увагу на те, що відповідь можна отримати різними способами.
У трьох зерносховищах було 10 580 кг зерна. Скільки зерна було у кожному зерносховищі, якщо відомо, що у першому і другому разом 8350 кг, а в другому і третьому — 6180?
1) 10 580 – 8350 = 2230 (кг) — у третьому зерносховищі;
2) 6180 – 2230 = 3950 (кг) — у другому зерносховищі;
3) 8350 – 3950 = 4400 (кг) — у першому зерносховищі.
Завдання 427
Учні розглядають малюнок, складають задачу. Звертають увагу на масу гирьок, що стоять на вагах. Визначають масу кожного птаха.
Відповідь: маса півня — 2 кг; маса індика — 3 кг; маса качки — 1 кг 400 г.
4. Гра «Добери»
Завдання 428 (усно, «ланцюжком»)
60 : k > 4 50 – k < 25 17 + k > 40
k = 1; 5 k = 30 k = 30
5. Фізкультхвилинка
6. Самостійна робота
1 варіант
1. Задача.
За три місяці автотранспортне підприємство перевезло 5750 пасажирів. За перший місяць було перевезено 1290 пасажирів, за другий — на 340 пасажирів більше. Скільки пасажирів було перевезено автотранспортним підприємством за третій місяць?
2. Знайти значення виразів.
864 039 – 482 057
9254 + 907 543
23 435 – 5708 – 984
832 : 4
2 варіант
1. Задача.
За три місяці автозавод випустив 7352 автомобіля. За перший місяць було випущено 2390 автомобілів, за другий — на 427 автомобілів більше. Скільки автомобілів було випущено автозаводом за третій місяць?
2. Знайти значення виразів.
902 392 – 87 807
7683 + 409 848
43 605 – 6809 – 872
912 : 3
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 429; 430 (с. 69).
V. ПІДСУМОК УРОКУ
— Які знання вам знадобилися, щоб виконати всі завдання самостійної роботи?
— Над чим ще треба попрацювати?
Немає коментарів:
Дописати коментар