РОСЛИННИЙ І ТВАРИННИЙ СВІТ АВСТРАЛІЇ
Мета: ознайомити учнів з рослинним і тваринним світом Австралії; розвивати мовлення, мислення; вчити складати комп’ютерні презентації, розповіді про природу материків і океанів, виступати перед класом з підготовленою інформацією; виховувати пізнавальний інтерес.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Відповіді на запитання для повторення з рубрики «Перевір себе» (с. 87)
2. Природнича розминка «Чи вірите ви?»
Чи вірите ви в те, що?..
- Австралія — найменший материк.
- Австралія — найвіддаленіший від інших населених материків куточок Землі.
- Австралія — це материк, де все «навпаки»: у липні тут зима, а у січні — літо.
- У Австралії пустелі займають близько її половини.
- Австралія — не найсухіший материк Землі.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про рослинний і тваринний світ Австралії.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розповідь учителя
— Австралія — материк, на якому спекотно і мало вологи. Дерева Австралії скидають не листя, а кору. Тут мешкають звіри, які вилуплюються з яєць,— качкодзьоб і єхидна. Австралія — найсухіший материк Землі, пустелі займають близько його половини. До таких умов життя пристосувалися рідкісні рослини — евкаліпт, пляшкове дерево, а також тварини — сумчастий ведмідь коала, кенгуру. Різноманітний світ птахів. Найбільший птах — страус ему. Великими зграями літають хвилясті папуги.
2. Робота за підручником (с. 88–93)
Вправа «Мікрофон»
Учні відповідають на запитання на с. 88.
— Які природні зони є в Австралії?
— Які рослини ростуть у тропічних лісах?
— Опишіть особливості тварин Австралії.
— Розкажіть про різноманітність тварин за малюнками 81–82.
— Що ви дізналися про савани?
— Яке дерево вважають австралійським деревом? Що цікавого ви про нього дізналися?
— Які ще дерева ростуть у цій природній зоні?
— Які тварини мешкають?
— Що займає найбільшу площу в Австралії?
— Які пустелі називають червоним серцем Австралії? Чому?
— Чим вони ще незвичайні?
— Розкажіть за малюнком 85 про мешканців пустель Австралії.
— Що загрожує природі материка?
— Які природоохоронні заходи тут уживають?
— Розкажіть, про що ви прочитали у «Бібліотечці природодослідника».
— Прочитайте і запам’ятайте висновки на с. 93.
— Якими словами ви збагатили на уроці свій словник?
3. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1. Робота над загадками
- Він високо над нами голову несе
І не тому, щоб бачить все,
І не тому, що син царя чи графа,
А тому що це... (жирафа).
- Стриб скоріш в мішок до мами,
Як скінчила жваву гру.
У мішку несе додому
Мама доню... (кенгуру).
- Він майже сто метрів за зростом:
На нього залізти непросто!
Із Австралії був він
І до нас завезений.
У нього одна робота —
Осушення болота. (Евкаліпт)
- Він на дереві висить.
Їсть евкаліпт, багато спить. (Коала)
- Довгі свої голки
Виставляє напоказ.
Це не їжачок, а... (дикобраз).
2. Гра «Третій “зайвий”»
Лев, єхидна, кенгуру.
Евкаліпт, пляшкове дерево, орхідея.
Пума, коала, качкодзьоб.
3. Розгадування кросворда
1 А
2 В
3 С
4 Т
5 Р
6 А
7 Л
8 І
Я
1. Вид страуса, який проживає на території Австралії? (Нанду)
2. Яких свійських тварин розводять в Австралії? (Овець)
3. Тварина, яка має схожий на білячий хвіст. (Опосум)
4. Великий птах, який не вміє літати. (Страус)
5. Сумчасте сліпе звірятко. (Кріт)
6. Сумчастий ведмідь. (Коала)
7. Безголосий птах з довгою шиєю, з чорним оперенням. (Лебідь)
8. Тварина, яка стала дикою, після того, як людина її залишила на цьому материку. (Дінго)
4. Гра «П’ять речень»
Учні у п’яти реченнях формулюють засвоєні знання про рослинний і тваринний світ Австралії.
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Назвіть представників рослинного світу Австралії.
— Назвіть представників тваринного світу Австралії.
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підручник (с. 88–93).
Немає коментарів:
Дописати коментар