ПРОСТІ ЗАДАЧІ НА ОБЧИСЛЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ПОДІЇ, ДАТИ ЇЇ ПОЧАТКУ, ДАТИ ЗАКІНЧЕННЯ ПОДІЇ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ
Мета: закріплювати вміння учнів розв’язувати прості арифметичні задачі на обчислення тривалості, початку або закінчення подій; продовжити вдосконалювати вміння виконувати обчислення над іменованими числами, які виражені одиницями часу; розвивати логічне мислення, уважність; виховувати інтерес до предмета.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Математичний диктант
- Знайдіть суму чисел 5499 і 8000.
- Збільште число 270 у 1000 разів.
- Запишіть найменше п’ятицифрове число.
- Скільки цифр у записі числа 775 775?
- Знайдіть різницю чисел 99 000 і 88 000.
- Знайдіть четверту частину від числа 960.
- Знайдіть три четвертих від 1000.
- Запишіть 540 хв у годинах.
- Запишіть 5 м 20 см у міліметрах.
Відповіді: 13 499; 270 000; 10 000; 2; 11 000; 240; 750; 9 год; 5200 мм.
3. Усні обчислення
Завдання 2 (с. 86)
4000 + а + 40 + 7 = 4347 2000 + 40 + b = 2048
а = 300 b = 8
Завдання 5 (с. 86)
Тисячі 4 4 8 8 Десятки 0 1 1 0
Сотні 8 9 9 8 Одиниці 1 1 2 2
ІІІ. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Гра «Знайди та розв’яжи»
Завдання 463
Діти знаходять і розв’язують вирази, в яких другою дією є ділення.
60 • 4 : 30 + 100 = 108 (500 + 300) : 2 – 250 = 150
2. Робота над задачами
Завдання 464
Учні читають розв’язання задачі і детально його пояснюють.
Завдання 465 (фронтально)
Учні ознайомлюються з умовою задачі, учитель наголошує на сьогоднішній даті. Наприклад, 5 грудня 2015 року.
Коли помер гетьман, минуло 19 діб і 3 місяці від початку 1622 року.
До сьогоднішнього дня від початку 2015 року минуло 4 доби і 11 місяців.
– 2015 р. 11 міс. 04 доби
1622 р. 03 міс. 19 діб
393 р. 07 міс. 15 діб — минуло з часу смерті Петра Сагайдачного.
Завдання 468
Учні розв’язують аналогічну задачу самостійно з подальшою взаємоперевіркою в парах. Учитель нагадує, що сьогодні 5 грудня 2015 року.
Коли народився поет, минуло 8 діб і 2 місяці від початку 1814 року.
До сьогоднішнього дня від початку 2015 року минуло 4 доби і 11 місяців.
– 2015 р. 11 міс. 04 доби
1814 р. 02 міс. 08 діб
201 р. 08 міс. 26 доби
Фізкультхвилинка
У володарки Зими
Трішечки замерзли ми.
Грудень каже: «Пострибай!»,
Січень просить: «Присідай!»,
Встали — сіли, встали — сіли,
Розігріли наше тіло.
Лютий місяць нагадав:
Час нам братися до справ.
Сіли, дітки, всі гарненько.
Спинки держимо рівненько.
Книги відкриваємо —
Знання здобуваємо!
Завдання 466 (колективно)
Учні вивчають умову задачі, складають короткий запис, розв’язують самостійно.
Початок — 22 травня о 6 год вечора — 21 доба 18 год
Тривалість — ? год
Кінець — 25 травня 9 год ранку — 24 доби 9 год
– 24 доби 09 год
21 діб 18 год
2 доби 15 год
Завдання 467
— Прочитайте умову задачі у підручнику. Порівняйте текст задачі за її коротким записом. Проаналізуйте задачу від даних до питання і навпаки. Складіть план розв’язання задачі. Самостійно запишіть її розв’язання.
Має пройти — ?
Пройшов — 2 год 45 хв
Залишилося — ?, на 13 год 10 хв більше
1) + 2 год 45 хв
13 год 10 хв
15 год 55 хв — залишилося пройти;
2) + 15 год 55 хв
2 год 45 хв
17 год 100 хв = 18 год 40 хв — має пройти.
3. Розв’язування рівнянь
Завдання 469
1083 – х = 137 х – 2604 = 1074 2370 + х = 1230
х = 1083 – 137 х = 2604 + 1074 (розв’язати рівняння неможливо!)
х = 946 х = 3678
1083 – 946 = 137 3678 – 2604 = 1074
137 = 137 1074 = 1074
4. Банк математичних цікавинок. «Завдання для допитливих»
Завдання 470
Учні креслять на прямій відрізки та знаходять довжину АК.
2 см 3 мм + 3 см + 5 см 4 мм = 10 см 7 мм
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 471; 472 (с. 75)
V. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що повторили сьогодні на уроці?
— Які завдання сподобалися більше всього?
Немає коментарів:
Дописати коментар