понеділок, 19 жовтня 2015 р.

Математика 4 клас ЗАДАЧІ НА ВИЗНАЧЕННЯ ВІДСТАНІ ЗА ШВИДКІСТЮ І ЧАСОМ. ЗАЛЕЖНІСТЬ ШВИДКОСТІ ВІД ЗМІНИ ЧАСУ ПРИ СТАЛІЙ ВІДСТАНІ

ЗАДАЧІ НА ВИЗНАЧЕННЯ ВІДСТАНІ ЗА ШВИДКІСТЮ І ЧАСОМ. ЗАЛЕЖНІСТЬ ШВИДКОСТІ ВІД ЗМІНИ ЧАСУ ПРИ СТАЛІЙ ВІДСТАНІ 
Мета: ознайомити учнів зі способом визначення відстані по відомим швидкості і часу; формувати вміння розв’язувати завдання на основі творчих видів роботи; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. 
ХІД УРОКУ 
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 
1. Перевірка домашнього завдання 
2. Усні обчислення 
Робота в групах 
О         (53 + 47) : 4 + 32 : 4 
Ь          52 : 2 + 99 : 11 +87 
Е          80 – 18 + 18 : 3 – 2 
Р          (80 + 1) : 3 + 13 + 6 
Ф         100 – (5 • 5 + 13 • 5) • 0 
Л          95 : 19 + 22 • 3 : (69 : 23) + 2 • 25 
— Запишіть відповіді в порядку зростання — і ви прочитаєте назву риби, яка мешкає в чистих гірських річках Карпат. (Форель) 
Ф  О  Р  Е  Л  Ь 
33  46  66  77  122 
III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1. Бесіда (за завданням 500) 
— Рух лижника проілюструйте графічно. 
12 км 12 км 12 км ? 
Учитель підводить учнів до висновку: щоб знайти відстань, потрібно швидкість помножити на час. 
2. Первинне закріплення нового матеріалу 
Завдання 501 
— Ознайомтеся зі змістом задачі. Стисло запишіть задачу за допомогою таблиці. 
Рухомий об’єкт  Швидкість  Час  Відстань 
Пасажирський катер  24 км/год  4 год 
Буксир  14 км/год  7 год 

Розв’язання учні записують у зошитах. Самоперевірка — з дошки. 
1) 24 • 4 = 96 (км) — відстань, яку пройшов пасажирський катер; 
2) 14 • 7 = 98 (км) — відстань, яку пройшов буксир; 
3) 98 – 96 = 2 (км) 
Відповідь: буксир пройшов на 2 км більше. 
Завдання 502 
Учні за даними таблиці самостійно «ланцюжком» складають задачі та розв’язують їх усно. 
5 • 4 = 20 (км) — пройшов пішохід; 
70 • 2 = 140 (км) — проїхало таксі; 
120 • 3 = 360 (км) — проїхав електропотяг. 
Завдання 503 
— Ознайомтеся зі змістом задачі. Повторіть умову за таблицею. 
Швидкість  Час  Відстань 
Пішки  4 км/год  2 год 
На автобусі  45 км/год  3 год 
— Розв’яжіть задачу самостійно з подальшою взаємоперевіркою. 
1) 4 • 2 = 8 (км) — пройшли туристи пішки; 
2) 45 • 3 = 135 (км) — проїхали туристи на автобусі; 
3) 135 + 8 = 143 (км) — подолали туристи за день. 
4 • 2 + 45 • 3 = 143 (км) 
3. Фізкультхвилинка 
ІV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 
1. Розв’язання виразів 
Завдання 504 (робота в групах, за варіантами) 
1 варіант 
10 ц 3 кг – 4 ц 12 кг = 5 ц 91 кг 
     54408  –  1003 
351875   412 
973         591  (кг) 
                                   407256 

2 варіант 
48 350 – 9405 + 598 = 39 543                                  8365 – (2120 – 1080) = 7325 
        48 350             38 945                                          2120                 8365
-        9 405      +           598                               -          1080              - 1040
        38 945             39 543                                           1040                7325

2. Робота над задачами 
Завдання 505 
Учні відповідають на питання задачі, записуючи тільки відповіді: 64; 80; 48. 
Завдання 506 
Ознайомтесь з умовою задачі. Коротко запишіть задачу за допомогою таблиці. 
Об’єкт, що рухається  Час  Швидкість  Відстань 
Велосипедист  12 год  180 км 
Мотоцикліст  20 год  ? км/год, на 36 км/год > 
— Проаналізуйте задачу від питання до даних. 
— Що запитується в задачі? 
— Чи можемо ми відповісти на питання задачі? Чому? (Ні. Невідома швидкість.) 
— Що сказано про швидкість мотоцикліста? (На 36 км/год більше швидкості велосипедиста.) 
— Чи можемо ми дізнатися швидкість велосипедиста? Як? (Відстань поділити на час.) 
1) 180 : 12 = 15 (км/год) — швидкість велосипедиста; 
2) 15 + 36 = 51 (км/год) — швидкість мотоцикліста; 
3) 51 • 20 = 1020 (км) — проїде мотоцикліст. 
Самоперевірка з дошки. 
3. Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок» 
Завдання 507 (колективна робота) 
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Завдання 508; 509 (с. 81). 
VI. ПІДСУМОК УРОКУ 
— Що нового дізналися на уроці? Чого навчилися? 

Немає коментарів:

Дописати коментар