УТВОРЕННЯ ДРУГОЇ ТИСЯЧІ. ПОВТОРЕННЯ ПОЗАТАБЛИЧНОГО ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. ЗАДАЧІ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ
Мета: вчити учнів читати, записувати числа в межах 2000, лічити тисячами до 10 тисяч; повторити позатабличне ділення на одноцифрове число; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Математичний диктант
— Запишіть тільки відповіді.
- Знайти суму чисел 63 і 27, обчислити половину від неї.
- Різницю чисел 36 і 17 збільшити в 5 разів.
- Добуток чисел 8 і 9 зменшити в 6 разів.
- Суму чисел 36 і 28 зменшити в 32 рази.
- Хлопчик зранку знайшов у лісі 12 грибів, а ввечері у нього було 42 гриба. Скільки грибів знайшов хлопчик після обіду?
- Щука живе 260 років, а короп — 150 років. На скільки років довше живе щука?
- Сторона квадрата дорівнює 19 см. Чому дорівнює його периметр?
- Акація зростає 100 років, а дуб — у 10 разів довше. Скільки років росте дуб?
- Пташка-мухоловка за день пролітає 50 км, а поштовий голуб — у 10 разів більше. Скільки кілометрів за день пролітає поштовий голуб?
Відповіді: 45; 95; 12; 2; 30 грибів; 110 років; 76 см; 1000 років; 500 км.
III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Робота за підручником
Завдання 167
Перша і друга частини цього завдання виконуються усно, третя — письмово з коментуванням.
Пояснення вчителя
— Чотирицифрові числа починають записувати з розряду тисяч, в тому самому порядку, як і читають.
У числі 1999 маємо 1 тис., 9 сот., 9 дес, 9 од.
Це записують так: 1999 = 1000 + 900 + 90 + 9.
Додамо до числа 1999 одиницю.
1999 + 1 =
1000 + 900 + 90 + 9 + 1 =
= 1000 + 900 + 90 + 10 =
= 1000 + 900 + 100 =
= 1000 + 1000 =
= 2000
Отже, наступним за числом 1999 є число 2000. Із запису 1000 + 1000 = 2000 виходить, що тисячами можна рахувати як новими лічильними одиницями.
Завдання 168 (колективно)
— Запишіть число тисячами від 1000 до 10 000.
10 000 — найменше п’ятицифрове число.
— Полічіть тисячами в прямому і в зворотному порядку.
2. Фізкультхвилинка
Один, два — руки вище, вище голова.
Три, чотири — руки тихо опустили.
П’ять, шість, сім — стати тихо всім
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Розв’язування виразів
Завдання 170
Учні розв’язують приклади самостійно. Самоперевірка — з дошки. Один учень працює біля дошки.
380 : 2 = 200 : 2 + 180 : 2 = 190; 900 : 5 = 500 : 5 + 400 : 5 = 180;
900 : 20 = 800 : 20 + 100 : 20 = 45; 480 : 40 = 400 : 40 + 80 : 40 = 12
2. Робота над задачами
Завдання 169 (усно)
Завдання 171
Учні самостійно ознайомлюються з умовою задачі.
Повторення змісту задачі об’єднується зі складанням короткого запису.
Смородина — 36 кг
Малина — ?, у 3 рази менше на ? більше
Аґрус — ?, у 5 разів більше
Розв’язання задачі учні записують у зошитах і на дошці окремими діями.
1) 36 : 3 = 12 (кг) — малини;
2) 12 • 5 = 60 (кг) — аґрусу;
3) 60 – 36 = 24 (кг)
Відповідь: на 24 кг більше зібрали аґрусу, ніж смородини.
Завдання 172
— Розв’яжіть задачу, склавши вираз.
80 : 2 : 5 = 8 (столів)
Творча робота над задачею
Розв’язавши задачу виразом, учні розв’язують її іншим способом.
3. Робота з геометричним матеріалом (колективно)
Завдання 173
1; 4 — прямокутники;
2; 3; 5 — не прямокутники.
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 174; 175 (с. 28).
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
Метод «Мікрофон»
Учні по черзі висловлюються, закінчуючи речення:
- Мені на уроці сподобалось...
- Найкраще на уроці у мене виходило...
- Сьогодні на уроці я вчився ...
- Урок завершую з... настроєм.
Немає коментарів:
Дописати коментар